wtv.pl > Świat > Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:46

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Strzelanina w Kazaniu
twitter.com/ilya1996r

Do głośnego wybuchu i strzelaniny doszło dziś w jednej ze szkół w Kazaniu w Rosji. Sprawcą ma być nastolatek. Media podają różne informacje o liczbie ofiar. Ma ich być od sześciu do dziesięciu.

Kazań stał się dziś miejscem masakry.

Strzelanina w Kazaniu

Do nieprawdopodobnych scen doszło dziś w jednej ze szkół w najważniejszym mieście Tatarstanu. Sprawcami zamieszania ma być jeden lub dwóch młodych mężczyzn, najprawdopodobniej nastolatków.

Świadkowie twierdzą, że usłyszeli głośny wybuch. Pojawiły się już również informacje na temat tego, że policji udało się zatrzymać mężczyznę, który brał udział w strzelaninie. Ma to być nastolatek.

Nie wyklucza się, że w środku budynku przebywa jeszcze jeden uzbrojony napastnik. Na miejscu trwa ewakuacja uczniów oraz pracowników szkoły. Pojawiły się również wozy pogotowia. W akcji przeciwko napastnikowi/napastnikom biorą udział rosyjskie służby specjalne.

Ofiary śmiertelne

Agencje prasowe podają w tej chwili różne dane na temat ilości ofiar, które zginęły w czasie strzelaniny w szkole w Kazaniu.

Szacuje się jednak, że w tej chwili liczby oscylują między 6 a 10 zabitymi. Większość ofiar to uczniowie, którzy odbywali zajęcia w szkole. Życie stracić miał również jeden z nauczycieli.

Według informacji przekazanych przez lokalne media 4 osoby w stanie wymagającym natychmiastowej hospitalizacji zostały zabrane przez karetki pogotowia.

RMF24.pl informuje o dwóch napastnikach: 19-latku i 17-latku. Pierwszy rzekomo miał zostać zatrzymany podczas próby ucieczki przez okno. Drugi zabarykadował się podobno na trzecim piętrze budynku.

W placówce edukacyjnej w Kazaniu przebywać może około tysiąca uczniów.

(Zdjęcie wyróżniające pochodzi z Twittera użytkownika @ilya1996r)

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Polsatnews.pl, Rmf24.pl, Twitter.com

Tagi: Rosja