wtv.pl > Polityka > Agata Duda doznała kontuzji. Nowe informacje o jej stanie zdrowia
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:46

Agata Duda doznała kontuzji. Nowe informacje o jej stanie zdrowia

agata duda - kontuzja
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W minionym tygodniu Agata Duda doznała kontuzji. Uraz uniemożliwił jej udział w spotkaniu prezydenta z małopolskimi strażakami. Według zapewnień pierwsza dama uszkodziła sobie kostkę. Dziś pojawiły się nowe doniesienia w sprawie jej stanu zdrowia.

W miniony piątek prezydent Andrzej Duda wziął udział w obchodach Dnia Strażaka. Głowa państwa odwiedziła jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Małopolsce.

W wizycie w Makowie Podhalańskim Dolnym prezydentowi towarzyszyć miała pierwsza dama. Jak przekazał, Agata Duda doznała jednak urazu, który uniemożliwiał jej "normalne wykonywanie obowiązków".

Kontuzja prezydenckiej małżonki miała nie pozwalać jej na "dłuższe stanie".

Według zapewnień Agata Duda miała jednak od początku wspierać małopolskie OSP. Andrzej Duda przypomniał, że to pierwsza dama doprowadziła do przyznania jednostce funduszów na zakup nowoczesnego wozu strażackiego. O wystąpieniu prezydenta pisaliśmy TUTAJ.

Agata Duda "stłukła" sobie kostkę

Z wtorkowych doniesień "Super Expressu" wynika, że kontuzją, która uniemożliwiła Agacie Dudzie wykonywanie obowiązków, było stłuczenie kostki.

Uraz uniemożliwiał pierwszej damie chodzenie. Mimo to 6 maja małżonka prezydenta RP wzięła udział w zdalnym spotkaniu z opiekunami niepełnosprawnych dzieci.

Ze względu na stłuczenie Agata Duda musiała unikać nadwyrężania stopy, przez co jej wyjazd do wspomnianej jednostki okazał się niemożliwy. Tabloid powołuje się przy tym na bezpośredniego informatora z Pałacu Prezydenckiego.

O spodziewany okres rekonwalescencji dziennik postanowił zapytać Adama Rogusia, ortopedę z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Według zapewnień eksperta stłuczenie, które zwykle powoduje uszkodzenie tkanek miękkich, czasem wymaga noszenia specjalistycznej ortezy.

Uraz zwykle nie wymaga noszenie gipsu, a dojście do pełni zdrowia może zająć do trzech tygodni.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: se.pl | WTV

Tagi: Agata Duda
Powiązane