wtv.pl > Polska > Jacek Jaworek nadal na wolności. Za 52-latkiem wystawiono czerwoną notę Interpolu i Europejski Nakaz Aresztowania
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:17

Jacek Jaworek nadal na wolności. Za 52-latkiem wystawiono czerwoną notę Interpolu i Europejski Nakaz Aresztowania

jacek jaworek interpol
Policja Śląska

Poszukiwania podejrzewanego o potrójne morderstwo pod Częstochową Jacka Jaworka trwają nieprzerwanie od 10 lipca. Za pomoc w ujęciu 52-latka wyznaczono już 20 tysięcy złotych nagrody. Teraz do akcji dołącza Interpol. Ostatecznie za Jaworkiem wystawiono nie tylko czerwoną notę, ale i Europejski Nakaz Aresztowania.

Jacek Jaworek pozostaje nieuchwytny od 10 lipca, gdy w Borowcach pod Częstochową miał zamordować trzy osoby: swego 44-letniego brata wraz z żoną, a także ich 17-letniego syna.

Masakrę przeżył jedynie 13-letni syn pary, który, słysząc strzały, najpierw skrył się w szafie, a następnie znalazł schronienie w domu wuja.

Choć w akcję poszukiwawczą zaangażowano kilkuset mundurowych, w tym specjalistyczną ekipę z Niemiec, wraz z psami tropiącymi z Saksonii, a za Jaworkiem wystawiono list gończy, mężczyzna pozostaje na wolności od blisko trzech tygodni.

Czerwona nota i Europejski Nakaz Aresztowania

52-latek ścigany jest nie tylko wspomnianym listem gończym, ale również Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA).

Do akcji poszukiwawczej dołączył też Interpol. Za Jaworkiem wystawiono czerwoną notę, wobec czego podejrzewany o potrójne morderstwo mężczyzna jest obecnie poszukiwany na całym świecie.

Istnieje podejrzenie, że 52-latek jest wyjątkowo niebezpieczny. Jako że na miejscu zbrodni nie znaleziono broni, służby wnioskują, że Jaworek przemieszcza się, mając przy sobie pistolet.

Poszukiwania Jacka Jaworka. Czerwona nota Interpolu

Już przed dwoma tygodniami Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach zdecydował o ustanowieniu 20 tysięcy złotych nagrody dla osoby, która pomoże w schwytaniu Jacka Jaworka.

Policjanci gwarantują pełną anonimowość i nadal proszą o pilny kontakt wszystkich, którzy mogą posiadać informacje o miejscu pobytu mężczyzny.

Służby apelują o skontaktowanie się z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306.

W momencie zdarzenia 52-latek ubrany był w granatowy T-shirt z jasnym napisem z przodu, szarą bluzę dresową oraz granatowe jeansy.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl, Policja Śląska zdjęcie główne: Policja Śląska