wtv.pl > Polska > Tragiczny wypadek na Kaszubach. Jeden z poszkodowanych był pijany.
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:17

Tragiczny wypadek na Kaszubach. Jeden z poszkodowanych był pijany.

karczemki wypadek
KWP w Wejherowie

Do makabrycznego wypadku doszło w miejscowości Karczemki. Samochód osobowy, którym jechały dwie osoby, uderzył w przydrożne ogrodzenie z betonu. 25-letni kierowca auta zginął na miejscu.

Informacja o śmiertelnym wypadku trafiła do policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Wejherowie tuż po godzinie 4:00 we wtorek 27 lipca.

Do zdarzenia doszło na ul. Gdańskiej w Karczemkach na Kaszubach – przekazali wejherowscy policjanci.

Karczemki. Śmiertelny wypadek z alkoholem w tle

Przy zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ustalaniu okoliczności wypadku pracowali skierowani na miejsce mundurowi z ruchu drogowego.

Z ustaleń śledczych wynika, że prowadzący Volkswagena stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w betonowe ogrodzenie.

W momencie zderzenia w aucie przebywali dwaj mężczyźni w wieku 25 i 28 lat. – 25-latek mimo podjętej reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia – poinformowała policja w Wejherowie.

>

zdjęcie: KWP w Wejherowie

Jeden z mężczyzn był pijany

Drugiego z poszkodowanych przetransportowano do szpitala. Podczas badania alko-testem mundurowi ustalili, że mężczyzna miał przeszło 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze z KWP w Wejherowie pobrali od niego również krew do analizy.

Na miejsce zdarzenia wezwano prokuratora, pod którego nadzorem funkcjonariusze zabezpieczyli do sekcji ciało 25-latka. Przyczynę tragedii i jej dokładne okoliczności wyjaśni dalsze postępowanie.

– Pamiętajmy o rozsądku na drodze oraz kierowaniu z wyobraźnią – apelują wejherowscy policjanci. – Jedźmy wolniej, a bezpieczniej.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, KWP w Wejherowie zdjęcie główne: materiały policyjne