wtv.pl
Senator PO komentuje możliwy powrót Donalda Tuska do rodzimej polityki

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Donald Tusk wróci do polskiej polityki? Senator Bosacki ujawnia zakulisowe szczegóły

31 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Od czasu pojawienia się plotek na temat możliwe powrotu Donalda Tuska do rodzimej polityki wiele osób zabiera głos. Sam były lider Platformy Obywatelskiej nie zdecydował się jednak na jasne wskazanie, czy nadzieje związane z jego kariera polityczną są bezpodstawne, czy kryją w sobie ziarno prawdy. W „Rozmowie Piaseckiego” senator PO Marcin Bosacki postanowił skomentować tę kwestię.

Tuż przed rozpoczęciem kampanii prezydenckiej pojawiły się stwierdzenia, że w szranki z Andrzejem Dudą stanie nie kto inny, jak właśnie Donald Tusk. Były szef Rady Europejskiej nie zdecydował się jednak o walkę o fotel prezydenta.

Słowo komentarza w tym kontekście przekazał ostatnio sam Andrzej Duda. Okazuje się, że w jego mniemaniu Donald Tusk „wymiękł” (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Nie milkną jednak rozmowy o tym, że Platforma Obywatelska zwyczajnie potrzebuje pomocy i umiejętności Donalda Tuska. Senator Marcin Bosacki podczas rozmowy z Konradem Piaseckim na antenie TVN24 postanowił w jasnych słowach skomentować nastroje panujące w partii.

Powrót Donalda Tuska do Platformy Obywatelskiej?

Senator Marcin Bosacki z PO postanowił potwierdzić, że wiele osób w partii wyczekuje tego, by Donald Tusk ponownie znalazł się za jej sterami. — Moim zdaniem nie ma osoby w Platformie Obywatelskiej, która by nie chciała powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki — stwierdził polityk w „Rozmowie Piaseckiego”.

samolot ryanair

Alarm bombowy na pokładzie samolotu Ryanaira, leciał do Polski. Znane są już szczegóły sprawy

CZYTAJ DALEJ

Były szef Rady Europejskiej miał w opinii senatora Marcina Bosackiego gwarantować stabilność polskiej sceny politycznej. Dodatkowo Donald Tusk był również gwarantem wzrostu gospodarczego nawet w czasie, gdy świat ogarnął kryzys.

W kontekście powrotu Donalda Tuska do uprawiania aktywnej polityki w ławach polskiego parlamentu pojawia się jednak kilka pytań. Nie kryje tego również Marcin Bosacki, który pozytywnie wypowiada się na temat pomysłu ponownego zaangażowania byłego lidera PO.

Wiele osób zastanawiało się, jak potoczy się dalsza kariera polityczna Donalda Tuska

Nie jest tajemnicą, że pozycja Donalda Tuska zupełnie różni się od tej sprzed lat, gdy kierował Platformą Obywatelską. Obecnie polityk pochwalić się może ugruntowaną pozycją na arenie nie tylko krajowej, ale również międzynarodowej.

Po zakończeniu kadencji szefa Rady Europejskiej wiele osób zastanawiało się, w jakim kierunku pójdzie polityk. Obecnie poza komentowaniem polskiej rzeczywistości nie włącza się w samą tutejszą politykę.

Skupia się na prowadzeniu Europejskiej Partii Ludowej. Senator Marcin Bosacki wskazuje, że jest to związane z jednym z pytań, które niekiedy zadaje Donald Tusk: „Co sądzicie o tym, żeby moja kadencja jako szefa Europejskiej Partii Ludowej była pierwszą i ostatnią kadencją?”.

Nowa rola Donalda Tuska jest trudna do określenia

Senator Marcin Bosacki z PO w rozmowie z Konradem Piaseckim wprost przyznał, że chociaż nadzieje związane z powrotem Donalda Tuska są duże, to polityk nie rozmawiał o tym z byłym szefem Rady Europejskiej.

W „Rozmowie Piaseckiego” Marcin Bosacki zadał również pytanie mówiące wiele o możliwych problemach związanych z ewentualną decyzją Donalda Tuska.

Pytanie, na jakie stanowisko czy w jakiej roli Tusk miałby do polskiej polityki wracać — wskazał senator Marcin Bosacki Konradowi Piaseckiemu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: TVN 24

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >