wtv.pl
Senator PO komentuje możliwy powrót Donalda Tuska do rodzimej polityki

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Donald Tusk wróci do polskiej polityki? Senator Bosacki ujawnia zakulisowe szczegóły

31 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Od czasu pojawienia się plotek na temat możliwe powrotu Donalda Tuska do rodzimej polityki wiele osób zabiera głos. Sam były lider Platformy Obywatelskiej nie zdecydował się jednak na jasne wskazanie, czy nadzieje związane z jego kariera polityczną są bezpodstawne, czy kryją w sobie ziarno prawdy. W „Rozmowie Piaseckiego” senator PO Marcin Bosacki postanowił skomentować tę kwestię.

Tuż przed rozpoczęciem kampanii prezydenckiej pojawiły się stwierdzenia, że w szranki z Andrzejem Dudą stanie nie kto inny, jak właśnie Donald Tusk. Były szef Rady Europejskiej nie zdecydował się jednak o walkę o fotel prezydenta.

Słowo komentarza w tym kontekście przekazał ostatnio sam Andrzej Duda. Okazuje się, że w jego mniemaniu Donald Tusk „wymiękł” (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Nie milkną jednak rozmowy o tym, że Platforma Obywatelska zwyczajnie potrzebuje pomocy i umiejętności Donalda Tuska. Senator Marcin Bosacki podczas rozmowy z Konradem Piaseckim na antenie TVN24 postanowił w jasnych słowach skomentować nastroje panujące w partii.

Powrót Donalda Tuska do Platformy Obywatelskiej?

Senator Marcin Bosacki z PO postanowił potwierdzić, że wiele osób w partii wyczekuje tego, by Donald Tusk ponownie znalazł się za jej sterami. — Moim zdaniem nie ma osoby w Platformie Obywatelskiej, która by nie chciała powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki — stwierdził polityk w „Rozmowie Piaseckiego”.

samolot ryanair

Alarm bombowy na pokładzie samolotu Ryanaira, leciał do Polski. Znane są już szczegóły sprawy

CZYTAJ DALEJ

Były szef Rady Europejskiej miał w opinii senatora Marcina Bosackiego gwarantować stabilność polskiej sceny politycznej. Dodatkowo Donald Tusk był również gwarantem wzrostu gospodarczego nawet w czasie, gdy świat ogarnął kryzys.

W kontekście powrotu Donalda Tuska do uprawiania aktywnej polityki w ławach polskiego parlamentu pojawia się jednak kilka pytań. Nie kryje tego również Marcin Bosacki, który pozytywnie wypowiada się na temat pomysłu ponownego zaangażowania byłego lidera PO.

Wiele osób zastanawiało się, jak potoczy się dalsza kariera polityczna Donalda Tuska

Nie jest tajemnicą, że pozycja Donalda Tuska zupełnie różni się od tej sprzed lat, gdy kierował Platformą Obywatelską. Obecnie polityk pochwalić się może ugruntowaną pozycją na arenie nie tylko krajowej, ale również międzynarodowej.

Po zakończeniu kadencji szefa Rady Europejskiej wiele osób zastanawiało się, w jakim kierunku pójdzie polityk. Obecnie poza komentowaniem polskiej rzeczywistości nie włącza się w samą tutejszą politykę.

Skupia się na prowadzeniu Europejskiej Partii Ludowej. Senator Marcin Bosacki wskazuje, że jest to związane z jednym z pytań, które niekiedy zadaje Donald Tusk: „Co sądzicie o tym, żeby moja kadencja jako szefa Europejskiej Partii Ludowej była pierwszą i ostatnią kadencją?”.

Nowa rola Donalda Tuska jest trudna do określenia

Senator Marcin Bosacki z PO w rozmowie z Konradem Piaseckim wprost przyznał, że chociaż nadzieje związane z powrotem Donalda Tuska są duże, to polityk nie rozmawiał o tym z byłym szefem Rady Europejskiej.

W „Rozmowie Piaseckiego” Marcin Bosacki zadał również pytanie mówiące wiele o możliwych problemach związanych z ewentualną decyzją Donalda Tuska.

Pytanie, na jakie stanowisko czy w jakiej roli Tusk miałby do polskiej polityki wracać — wskazał senator Marcin Bosacki Konradowi Piaseckiemu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: TVN 24

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią m&oacute;wioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >