wtv.pl > Polska > Jednak szybko nie pożegnamy maseczek? Ekspert NRL mówi nawet o końcu roku
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:49

Jednak szybko nie pożegnamy maseczek? Ekspert NRL mówi nawet o końcu roku

Dr Grzesiowski komentuje dyskusję wokół maseczki noszonej w budynkach
Unsplash.com/atoms
  • Adam Niedzielski w komentarzu dla Polskiej Agencji Prasowej (PAP) przyznał, że maseczki będą towarzyszyć nam na pewno w przestzreniach zamkniętych wakacje

  • Dr Grzesiowski postanowił jeszcze bardziej wyjaśnić tę kwestię

  • Ekspert Naczelnej Rady Medycznej podkreślił, iż wizja, że maseczki będziemy nosić do końca roku jest jak najbardziej realna

Słowa dr. Grzesiowskiego rzucają na obowiązek noszenia maseczki w przestrzeniach zamkniętych nowe światło. Wcześniej ten sam temat poruszał w rozmowie z Polską Agencją Prasową minister zdrowia Adam Niedzielski. Niestety stanowisko eksperta Naczelnej Rady Lekarskiej nie jest równie optymistyczne co szefa resortu zdrowia. Do kiedy nosić będziemy maseczki w przestrzeniach zamkniętych?

Chociaż spora część obostrzeń została zniesiona, to nic nie wskazuje, że maseczki szybko przejdą do historii. Oczywiście już teraz cieszyć możemy się z łagodniejszych restrykcji w tej kwestii.

Rządzący podjęli bowiem decyzje mówiącą, że w przypadku, gdy na świeżym powietrzu możliwe jest utrzymanie dystansu maseczki nie są konieczne. Adam Niedzielski postanowił nieco doprecyzować tę kwestię.

Minister zdrowia precyzuje czas, w którym pewne jest, że maseczki nas nie opuszczą

W wypowiedzi dla PAP Adam Niedzielski wprost wskazał, że jego rekomendacja w apsekcie konieczności noszenia maseczki w pomieszczeniach zamkniętych jest jasna (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Szef MZ przekazał, że na pewno jeszcze w wakacje wchodzenie do przestrzeni zamkniętych będzie wiązało się z koniecznością zakrycia nosa i ust, a więc założenia maseczki.

Dodał jednocześnie, że nie chce dać się „zagonić w ślepy zaułek” w kwestii znoszenia kolejnych obostrzeń. Pewne jest, że Adam Niedzielski chce stopniowo luzować obowiązujące restrykcje.

Dr Grzesiowski mówi o maseczkach

Jednym z porannych gości TVN24 był dr Grzesiowski. Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej postanowił odnieść się do słów ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Polityk nie zdecydował się skomentować perspektywy czasu dalszej niż wakacje. Dr Grzesiowski postanowił do zrobić i niestety jego zdaniem kwestie noszenia maseczki nie znikają nawet po miesiącach letnich.

Jeśli nie koniec wakacji ma być linią graniczną dla noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych, to co? — Uważam, że do końca roku trzeba planować noszenie maseczek w zamkniętych pomieszczeniach, bo my się tam w większości zakażamy — powiedział na antenie TVN 24 dr Grzesiowski.

Jak będzie wyglądała dalsza sytuacja pandemiczna w kraju?

Wszystkie zdarzenia oraz przede wszystkim wydarzenia gromadzące sporą liczbę osób w jednym miejscu są w obecnym czasie potencjalnym powodem transmisji koronawirusa na inne osoby. W najbliższych dniach w całej Polsce tłumnie spotykać będą się wierni Kościoła katolickiego.

Już w ten czwartek przypada bowiem Boże Ciało. Główny Inspektorat Sanitarny wydał zalecenia dotyczące organizacji celebracji tego święta, w tym również uroczystych procesji (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak podkreślił jednak, że forma obchodzenia Bożego Ciała to decyzja należąca w gestii biskupów i proboszczów poszczególnych parafii.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Rzeczpospolita / TVN 24

Powiązane