wtv.pl
Dr Grzesiowski komentuje dyskusję wokół maseczki noszonej w budynkach

Unsplash.com/atoms

Jednak szybko nie pożegnamy maseczek? Ekspert NRL mówi nawet o końcu roku

31 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska
  • Adam Niedzielski w komentarzu dla Polskiej Agencji Prasowej (PAP) przyznał, że maseczki będą towarzyszyć nam na pewno w przestzreniach zamkniętych wakacje

  • Dr Grzesiowski postanowił jeszcze bardziej wyjaśnić tę kwestię

  • Ekspert Naczelnej Rady Medycznej podkreślił, iż wizja, że maseczki będziemy nosić do końca roku jest jak najbardziej realna

Słowa dr. Grzesiowskiego rzucają na obowiązek noszenia maseczki w przestrzeniach zamkniętych nowe światło. Wcześniej ten sam temat poruszał w rozmowie z Polską Agencją Prasową minister zdrowia Adam Niedzielski. Niestety stanowisko eksperta Naczelnej Rady Lekarskiej nie jest równie optymistyczne co szefa resortu zdrowia. Do kiedy nosić będziemy maseczki w przestrzeniach zamkniętych?

Chociaż spora część obostrzeń została zniesiona, to nic nie wskazuje, że maseczki szybko przejdą do historii. Oczywiście już teraz cieszyć możemy się z łagodniejszych restrykcji w tej kwestii.

Rządzący podjęli bowiem decyzje mówiącą, że w przypadku, gdy na świeżym powietrzu możliwe jest utrzymanie dystansu maseczki nie są konieczne. Adam Niedzielski postanowił nieco doprecyzować tę kwestię.

Minister zdrowia precyzuje czas, w którym pewne jest, że maseczki nas nie opuszczą

W wypowiedzi dla PAP Adam Niedzielski wprost wskazał, że jego rekomendacja w apsekcie konieczności noszenia maseczki w pomieszczeniach zamkniętych jest jasna (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Szef MZ przekazał, że na pewno jeszcze w wakacje wchodzenie do przestrzeni zamkniętych będzie wiązało się z koniecznością zakrycia nosa i ust, a więc założenia maseczki.

Kardynał Stanisław Dziwisz i papież Franciszek

Teolog zabrał głos ws. wezwania polskich biskupów do Watykanu

CZYTAJ DALEJ

Dodał jednocześnie, że nie chce dać się „zagonić w ślepy zaułek” w kwestii znoszenia kolejnych obostrzeń. Pewne jest, że Adam Niedzielski chce stopniowo luzować obowiązujące restrykcje.

Dr Grzesiowski mówi o maseczkach

Jednym z porannych gości TVN24 był dr Grzesiowski. Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej postanowił odnieść się do słów ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Polityk nie zdecydował się skomentować perspektywy czasu dalszej niż wakacje. Dr Grzesiowski postanowił do zrobić i niestety jego zdaniem kwestie noszenia maseczki nie znikają nawet po miesiącach letnich.

Jeśli nie koniec wakacji ma być linią graniczną dla noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych, to co? — Uważam, że do końca roku trzeba planować noszenie maseczek w zamkniętych pomieszczeniach, bo my się tam w większości zakażamy — powiedział na antenie TVN 24 dr Grzesiowski.

Jak będzie wyglądała dalsza sytuacja pandemiczna w kraju?

Wszystkie zdarzenia oraz przede wszystkim wydarzenia gromadzące sporą liczbę osób w jednym miejscu są w obecnym czasie potencjalnym powodem transmisji koronawirusa na inne osoby. W najbliższych dniach w całej Polsce tłumnie spotykać będą się wierni Kościoła katolickiego.

Już w ten czwartek przypada bowiem Boże Ciało. Główny Inspektorat Sanitarny wydał zalecenia dotyczące organizacji celebracji tego święta, w tym również uroczystych procesji (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak podkreślił jednak, że forma obchodzenia Bożego Ciała to decyzja należąca w gestii biskupów i proboszczów poszczególnych parafii.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Rzeczpospolita / TVN 24

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią m&oacute;wioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >