wtv.pl
Ostre słowa Andrzeja Dudy na temat Donalda Tuska

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda krytycznie o Donaldzie Tusku: Wymiękł

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Prezydent Andrzej Duda podzielił się niespodziewaną opinią na temat Donalda Tuska. Głowa państwa skomentowała krążące wcześniej plotki mówiące o tym, że były przewodniczący Rady Europejskiej wystartuje w wyborach o fotel prezydenta. Andrzej Duda nie zdecydował się na dyplomatyczną odpowiedź.

Rozmowa na temat okresu kampanii wyborczej Andrzeja Dudy jest bezpośrednio związana z faktem promocji książki „Operacja Duda 2020. Tajemnice kampanii”. Autorem jest Marcin Wikło.

To również Marcinowi Wikło przypadł zaszczyt wywiadu z Andrzejem Dudą. Dziennikarzowi protalu wPolsce.pl udało się wyciągnąć z prezydenta zaskakującą opinię na temat Donalda Tuska.

Okazuje się, że Andrzej Duda nie wierzył w start Donalda Tuska w wyborach

Do ostatniego momentu przed startem kampanii wyborczych mówiło się, że z Andrzejem Dudą walczyć może Donald Tusk. W rozmowie z Marcinem Wikło prezydent przekazał, że był pewien, iż polityczny konkurent tego nie zrobi.

Zaskakuje jednak sama ocena Donalda Tuska. — Miałem rację, że się nie odważy. Okazało się, że wymiękł — powiedział Andrzej Duda. Zdradził również, dlaczego zdecydował się na wysnucie wniosków stojących w sprzeczności z przekazywanymi doniesieniami na temat planów byłego szefa Rady Europejskiej.

Przekazano informacje o śmierci prof. Bernarda Jancewicza

Nie żyje prof. Bernard Jancewicz. Pożegnał go Uniwersytet Wrocławski

CZYTAJ DALEJ

Powstrzymała go obawa przed przegraną?

Prezydent postanowił podzielić się swoją analizą dotyczącą decyzji Donalda Tuska. Andrzej Duda uważa, iż przed walką z nim o fotel głowy państwa byłego premiera powstrzymać miały obawy.

Powodem przekazania stwierdzenia na temat pewności, iż Donald Tusk nie stanąłby do wyborów, miało być zdaniem Andrzeja Dudy przekonanie związane z oceną mówiącą, iż są to wybory, których były szef Platformy Obywatelskiej może nie wygrać.

Nikt nie spodziewał się, że zamiast Donalda Tuska pojawi się Małgorzata Kidawa-Błońska

W czasie wywiadu Andrzej Duda podzielił się jeszcze stwierdzeniem, iż jego zespół nie spodziewał się, że do walki z nim stanie Małgorzata Kidawa-Błońska. Chociaż nie rozpatrywał kandydatury Donalda Tuska, to już ogłoszenie starań o fotel prezydenta pani marszałek było sporym zaskoczeniem.

Kandydatury pani marszałek Kidawy-Błońskiej nie przewidział nikt. Wielu za to przekonywało mnie, że wystartuje Donald Tusk. Ja z kolei byłem pewien, że nie. Że się nie poważy — jasno stwierdził Andrzej Duda.

Czy Donald Tusk zdecyduje się na odpowiedź prezydentowi? Na swoim Twitterze już wielokrotnie zabierał głos krytycznie nastawiony do partii rządzącej.

Nie tylko Prawo i Sprawiedliwość musi liczyć się z nieprzychylnymi słowami ze strony byłego szefa Rady Europejskiej. Również Andrzej Duda był personalnie wywoływany do tablicy z racji swoich kolejnych działań. Donald Tusk drwił również z jego rzekomego nikłego wpływu na kształt polityki w kraju.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter.com @donaldtusk @SamPereira_ / Onet / o2

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >