wtv.pl > Polska > Tragiczne wydarzenia w areszcie w Piotrkowie. Funkcjonariusze dokonali makabrycznego odkrycia w jednej z cel
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:49

Tragiczne wydarzenia w areszcie w Piotrkowie. Funkcjonariusze dokonali makabrycznego odkrycia w jednej z cel

W więzieniu w Piotrkowie Trybunalskim odkryto zwłoki dwóch mężczyzn
(zdjęcie ilustracyjne) PAWEL JASKOLKA/REPORTER
  • Służba Więzienna znalazła ciała dwóch mężczyzn

  • 59-letni i 42-letni osadzeni przebywali w więzieniu w Piotrkowie Trybunalskim w ramach aresztu tymczasowego

  • Przeprowadzona zostanie sekcja ich zwłok, ale już teraz prokuratura wszczęła śledztwo w oparciu o art. 151 kodeksu karnego

  • Mężczyźni mieli powiesić się na sznurkach znajdujących się w kapturach bluz

27 maja w Piotrkowie Trybunalskim w tamtejszym zakładzie karnym dokonano tragicznego odkrycia. W jednej z cel funkcjonariusze Służby Więziennej znaleźli ciała dwóch mężczyzn. Wstępną oceną dotyczącą przyczyny ich zgonu jest powieszenie. Prokuratura bierze pod uwagę różne scenariusze.

Gazeta Wyborcza poinformowała o zdarzeniu zza murów więzienia w Piotrkowie Trybunalskim. Strażnicy znaleźli dwa powieszone ciała.

Osadzeni w Piotrkowie przebywali tam jedynie jako aresztowani tymczasowo. Pierwsze wiadomości na temat oględzin miejsca zbrodni oraz podejrzeń śledczych nie rozwiewają wszystkich niejasności sprawy.

Piotrków Trybunalski: nie żyje dwóch osadzonych

Wiadomości, które dotarły do mediów na temat tragedii w zakładzie karnym w Piotrkowie Trybunalskim, wskazują, że do powieszenia miało dojść na sznurkach będących częścią bluz z kapturem.

Osadzeni, którzy zostali przez funkcjonariuszy Służby Więziennej, znalezieni martwi mieli odpowiednio 41 i 59 lat. Jakie wątki w tej sprawie prokuratura?

Śledczy biorą pod uwagę kilka scenariuszy

Śmierć dwóch mężczyzn przyniosła ze sobą kilka pytań. Na ten moment zakłada się, że jest to samobójstwo.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej, Magdalena Czołnowska-Musiał skomentowała tę sprawę. — W celi panował względny porządek, stwierdzono brak śladów walki — przekazała.

Dodała jednocześnie, że na zwłokach osadzonych z więzienia w Piotrkowie Trybunalskim nie stwierdzono śladów mogących wskazywać na udział osób trzecich. Niemniej na pewno wątek ten zostanie dokładnie zbadany.

Gazeta Wyborcza dotarła do informatora wskazującego na jeszcze jeden możliwie badany wątek w tej sprawie. Istnieje szansa, że 27 maja w zakładzie karnym w Piotrkowie doszło do samobójstwa rozszerzonego.

W rozmowie z dziennikarzami informator wskazał, że jeden z aresztantów nakłonił kolegę z celi do samobójstwa, a później sam je popełnił. Nie wykluczany ma być również, że to jeden z mężczyzn bezpośrednio przyczynił się do odebrania sobie życia przez drugiego osadzonego.

Prokuratura wszczęła śledztwo

Działania osób próbujących rozwikłać zagadkę śmierci dwóch osadzonych nie ustają. Prokuratura postanowiła wszcząć śledztwo. Jest ono rozpatrywane pod kątem art. 151 kodeksu karnego. Jest to udzielenie pomocy do targnięcia się na własne życie bądź nakłanianie do tego.

Zwłoki dwóch mężczyzn znalezione w celi zostaną przekazane na sekcję zwłok. Pozwoli ona rozwiać wszelkie wątpliwości co do przyczyny i okoliczności ich zgonu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Gazeta Wyborcza / o2

Tagi: Polska
Powiązane