wtv.pl > Polska > Poznań. Pilne ostrzeżenie służb: nie otwieraj okien i ogranicz przebywanie na zewnątrz. Toksyczne opary z płonących hal
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:51

Poznań. Pilne ostrzeżenie służb: nie otwieraj okien i ogranicz przebywanie na zewnątrz. Toksyczne opary z płonących hal

W Poznaniu doszło do groźnego pożaru
zdjęcie ilustracyjne, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W Poznaniu aż 19 zastępów straży pożarnej walczy z groźnym pożarem hali. Unoszące się w okolicy chemiczne opary są niebezpieczne dla mieszkańców.

Chwilę przed godziną 17 służby w Poznaniu otrzymały zgłoszenie o pożarze w hali, gdzie składowane są środki owadobójcze. Sytuacja jest poważna.

Z pożarem chemicznych środków walczy już 21 zastępów straży pożarnej. Portal Poznan.pl informuje, że płonie hala firmy BROS.

Poznań: pożar hali ze środkami owadobójczymi

Przy ulicy Druskienickiej w Poznaniu płonie hala. W środku znajdują się chemiczne produkty, których nie tylko ugaszenie może być problemem.

W dużym niebezpieczeństwie znaleźli się okoliczni mieszkańcy. Centrum Zarządzania Kryzysowego (CZK) wysłało specjalne wiadomości na telefony osób mieszkających w okolicy poznańskich Podolanów.

Specjaliści informują o toksycznych oparach. Zalecono, by zamknąć okna w domach i mieszkaniach. CZK apeluje również, by nie przebywać obecnie na zewnątrz.

Ostrzeżenia od Centrum Zarządzania Kryzysowego otrzymali mieszkańcy Kiekrza, Strzeszyna, Piątkowa, Podolan i Winiar.

Na ten moment służby nie przekazały wiadomości na temat poszkodowanych, czy ofiar pożaru hali firmy BROS w Poznaniu.

Straż pożarna prowadzi trudną akcję gaśniczą

Rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu potwierdza, że na miejscu trwają działania gaśnicze.

Działania trwają. Trwa akcja gaśnicza, na ten moment pożar gasi 21 zastępów straży pożarnej — przekazał w rozmowie z WTV rzecznik straży pożarnej.

Akcja nie jest łatwa z racji składowanych w hali w Poznaniu chemicznych produktów. — Jest na miejscu cysterna, jest na miejscu specjalistyczna grupa chemiczno-ekologiczna, która cały czas monitoruje strefy, monitoruje gazy pożarowe i wodę popożarową — dodaje w rozmowie z WTV strażak.

Jednocześnie rzecznik KM PSP w Poznaniu potwierdza, że nadal nie ma informacji mówiących o jakichkolwiek poszkodowanych w wyniku pożaru. Akcja gaśnicza potrwa jeszcze jakiś czas. Działania z racji płonącego materiału muszą być przeprowadzany w specjalistyczny sposób.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WTV / RMF FM / poznan.pl

Tagi: Poznań pożar