wtv.pl > Polityka > Andrzej Duda zwołał tajną naradę. Na miejscu Mateusz Morawiecki
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 09:03

Andrzej Duda zwołał tajną naradę. Na miejscu Mateusz Morawiecki

Andrzej Duda
TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Andrzej Duda pilnie wezwał Mateusza Morawieckiego. Za zamkniętymi drzwiami odbyła się bardzo ważna narada. Omawiano między innymi sytuację na polsko-białoruskiej granicy.

22 sierpnia Andrzej Duda wezwał najwyższych przedstawicieli państwowych prosto do Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Tajne spotkanie odbyło się w godzinach popołudniowych. Przedstawiciele prezydenta wydali krótki komunikat.

Andrzej Duda zwołał naradę. Na spotkaniu Mateusz Morawiecki

Jak podano, w debacie udział wziął nie tylko Mateusz Morawiecki, ale i całe kierownictwa kluczowych resortów. Mowa o Ministerstwie Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz całej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Kolejnymi gośćmi Andrzeja Dudy byli liderzy Sił Zbrojnych RP, a także służb specjalnych i cywilnych.

"Omówiono bieżącą sytuację bezpieczeństwa – w wymiarze wewnętrznym i międzynarodowym oraz działania podejmowane przez poszczególne instytucje państwa" - poinformowało zdawkowo biuro prasowe prezydenta.

Nieco więcej szczegółów Kancelaria Prezydenta zdradziła za pośrednictwem Twittera. "Zakończyła się narada na temat bieżącej sytuacji bezpieczeństwa między innymi Afganistanu" - wskazano.

Nic jednak nie wskazuje na to, by Andrzej Duda miał naciskać na udzielenie ochrony międzynarodowej grupie 32 uchodźców. Straż Graniczna od kilkunastu dni nie dopuszcza do potrzebujących jedzenia, wody i lekarza.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Mężczyźni, kobiety i dzieci nie mogą załatwić podstawowych potrzeb. Na miejscu interweniowali między innymi: Agata i Piotr Ikonowiczowie, Gabriela Morawska-Stanecka, Dariusz Joński, Michał Szczerba, Klaudia Jachira oraz Maciej Konieczny.

Uchodźców nieustannie próbuje wspierać także Fundacja Ocalenie oraz Chlebem i Solą.

Dramat Afgańczyków wywołał społeczne oburzenie. Jeszcze dwa dni temu, 20 sierpnia pod KPRM zebrała się grupa kilkudziesięciu osób, postulujących o otworzenie granic na potrzebujących.

- Talibowie zawsze zabierają wolność kobietom. My chcemy wpuszczenia imigrantów, których Polska zostawiła. Wierzymy, że Polska jest otwarta dla wszystkich. Bardzo proszę o waszą pomoc - deklarował przedstawiciel społeczności afgańskiej, Samir.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: wtv.pl Źródło zdjęcia głównego: TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Powiązane