wtv.pl > Polityka > Adam Niedzielski ostro o zachowaniu antyszczepionkowców. "Zero tolerancji"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:57

Adam Niedzielski ostro o zachowaniu antyszczepionkowców. "Zero tolerancji"

Adam Niedzielski - antyszczepionkowcy
Pawel Wodzynski/East News

– Zero tolerancji dla agresywnych zachowań antyszczepionkowców – przekazał Adam Niedzielski. Minister zdrowia zapowiedział też "zaostrzenie polityki państwa w tym zakresie". Trwają rozmowy z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Kamińskim oraz z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro.

Szef Ministerstwa Zdrowia wystosował zdecydowane stanowisko związane za zdarzeniem, do którego w minioną niedzielę doszło w punkcie szczepień w Grodzisku Mazowieckim. O awanturze wywołanej przez przeciwników szczepionek, który usiłowali wejść do placówki, pisaliśmy TUTAJ.

Adam Niedzielski zdecydował o przyznaniu w trybie pilnym odznak dla trzech pracowników punktu, którzy usiłowali zatrzymać napierającą grupę. Wyróżniono ich za "zasługi dla Ochrony Zdrowia" – podało RMF FM.

Adam Niedzielski: Obrona rozumu

Szef resortu oficjalnie podziękował pracownikom placówki, wspominając, że nie tylko wykazali się odwagą, ale także "stanęli w obronie rozumu".

Według Adama Niedzielskiego wydarzenie, do którego doszło w Grodzisku Mazowieckim, było najdobitniejszym przykładem zderzenia świata nauki ze "światem zabobonu i barbarzyństwa".

Wspominając 25 lipca, minister zdrowia podkreślił, że był to dzień, w którym rosnąca w mediach społecznościowych agresja środowiska przeciwnego szczepionkom zrodziła agresję w "namacalnym wymiarze".

Minister zdrowia zapowiada kroki prawne

Szef Ministerstwa Zdrowia ocenił, że niedzielne zdarzenie było punktem granicznym, w którym należy wprowadzić poważne regulacje prawne.

Zero tolerancji dla takich zachowań – powiedział Niedzielski. Kolejno zapowiedział "zdecydowane kroki" w sprawie zaostrzenia polityki państwa, które według ministra nie może tolerować podobnych przejawów agresji.

Jednocześnie przekazał, że rozpoczął już rozmowy z Mariuszem Kamińskim i Zbigniewem Ziobrą, którzy będą odpowiedzialni za wprowadzenie odpowiednich działań prawnych.

Zwracając się do Polek i Polaków, Niedzielski podkreślił, że należy zdecydować, czy opowiadamy się po stronie "barbarzyństwa", czy też "racjonalności i bezpieczeństwa współobywateli".

Dodał, że niedzielne zdarzenie miało poważny wpływ nie tylko na wspomnianych pracowników punktu szczepień w Grodzisku Mazowieckim, ale również na policjantów i ratowników medycznych.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: RMF FM, wtv.pl