wtv.pl > Polityka > Rząd wprowadzi obowiązkowe szczepienia dla pracowników służby zdrowia? Morawiecki nie wyklucza też nowych obostrzeń
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:57

Rząd wprowadzi obowiązkowe szczepienia dla pracowników służby zdrowia? Morawiecki nie wyklucza też nowych obostrzeń

Mateusz Morawiecki o szczepieniach
Piotr Molecki/East News

Morawiecki przyznał, że niedopuszczalna jest dla niego sytuacja, w której lekarz mógłby zakazić swojego pacjenta koronawirusem.

Podczas konferencji prasowej w Gdańsku premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że rząd rozważa plan wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla pracowników służby zdrowia. Szef rady ministrów dodał też, że nie wyklucza wprowadzenia nowych obostrzeń. Potępił również sprawców incydentu, do jakiego doszło w Grodzisku Mazowieckim.

Obowiązkowe szczepienia dla służby zdrowia?

Podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, która odbyła się w poniedziałek w Gdańsku, poruszony został temat zbliżającej się nieuchronnie czwartej fali zakażeń koronawirusem.

Szef rządu stwierdził, że od tego z jaką siłą uderzy ona w Polskę pod koniec lata zależy z jakimi restrykcjami będziemy mieli do czynienia na jesieni. Podkreślił jednak, że ma fala ma mieć "łagodniejszy przebieg".

Mateusz Morawiecki przyznał również, że rząd poważnie rozważa możliwość wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla pracowników służby zdrowia, choć jak zaznaczył, do tej pory procesowi wakcynacji poddała się zdecydowana większość, bo aż 90 % lekarzy.

- W szczególności służba zdrowia powinna być chroniona, bo służą obywatelom - powiedział Morawiecki - Obywatel musi mieć względną pewność, że nie zostanie zakażony przez lekarza, czy pielęgniarkę - dodał.

Premier o incydencie w Grodzisku

Mateusz Morawiecki poproszony został również o komentarz do zdarzenia, do jakiego doszło w niedzielę w Grodzisku Mazowieckim.

Grupa działaczy antyszczepionkowych, oznaczonych logiem "Polskich Żółtych Kamizelek", wdarła się do jednego z punktów szczepień. Na miejscu pojawiła się policja.

Zdaniem premiera, zachowanie aktywistów było karygodne. Szef rządu zdecydowanie potępił sprawców incydentu.

- Działania tego typu, jak te w Grodzisku Mazowieckim, naprawdę są niedopuszczalne - orzekł Mateusz Morawiecki - To jest agresja, która powinna być ze wszech miar potępiona i wyrażamy tu nasze zdecydowane słowa sprzeciwu przeciwko takim działaniom - dodał premier. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: onet.pl, wtv.pl

Źródło zdjęcia: Piotr Molecki/East News