wtv.pl

Wiadomości TVP 14.08.2021

"Wiadomości" TVP uderzyły w Gowina. W tle Andrzej Duda

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

"Wiadomości" TVP wyemitowały materiał na temat dymisji Jarosława Gowina. Opublikowano między innymi fragment wypowiedzi Andrzeja Dudy dotyczący byłego już wicepremiera. Prezydent odmówił politykowi spotkania, bo "nie wie, z kim ma do czynienia".

Sobotnie wydanie "Wiadomości" TVP poświęcono m.in. rozłamowi w Zjednoczonej Prawicy. Niebezpośrednio zarzucono Jarosławowi Gowinowi porzucenie 6 lat pracy na rzecz Polski, celem przejścia do "totalnej opozycji".

Cały materiał opatrzono paskiem "Dymisja za blokowanie Polskiego Ładu". - Sam Gowin znalazł już pocieszenie u samorządowców związanych z Platformą Obywatelską - zapewniała Edyta Lewandowska.

"Wiadomości" TVP uderzają w Gowina

Przedstawiono moment przekazania dymisji przez Andrzeja Dudę. Kultura i tradycja polityczna nakazuje przeprowadzenie spotkania w cztery oczy tuż po oficjalnej rezygnacji.

Prezydent publicznie odmówił Gowinowi spotkania . Tłumaczył się "ważnymi sprawami" i nagłą zmianą frontu przez lidera Porozumienia.

- Dzisiaj, muszę panu powiedzieć, nie umiem sobie odpowiedzieć na pytanie, czy stoi przede mną i odbiera swoją dymisję człowiek, który nadal chce realizować ten dobry program dla Polski (...), czy też stoi przede mną ktoś, kto postanowił zmienić front i pójść dalej w polityce z kimś innym - komentował prezydent.

Zarzucano Jarosławowi Gowinowi opóźnianie prac nad realizacją Polskiego Ładu. Według reporterów "Wiadomości" TVP lider Porozumienia miał blokować korzystne dla Polaków zmiany w prawie podatkowym.

Mówiono także o "niezrozumiałej wolcie". Zapewniano o utrzymaniu większości przez Jarosława Kaczyńskiego, pomimo odejścia niektórych posłów partii byłego wicepremiera.

- Wygląda na to, że Jarosław Gowin już znalazł swoje miejsce w polityce. W ostatnim czasie spotkał się z samorządowcami z Trójmiasta, związanymi z Platformą Obywatelską - dodawał Rafał Wolski.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: "Wiadomości" TVP/ screen

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Marcin Drąg: Czwarta fala pandemii jest bardzo prawdopodobna
Czytaj więcej >

Polityka

"SE": Jarosław Kaczyński opuści rząd do końca roku
Czytaj więcej >

Polityka

Problemy Pawła Kukiza po głosowaniu "lex TVN". "Hejt mam znacznie większy niż Paweł Adamowicz"
Czytaj więcej >

Polityka

Polska bez zaproszenia na światowy szczyt demokracji, a rządzący z zakazem wjazdu? USA rozważają sankcje
Czytaj więcej >

Polityka

Narastający kryzys w Afganistanie. Polska wyda 45 wiz humanitarnych
Czytaj więcej >

Polityka

Czy premier powinien stanąć przed sądem za wybory kopertowe? Sondaż nie pozostawia złudzeń
Czytaj więcej >
Alan Wysocki

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]