wtv.pl > Polityka > "Wiadomości" TVP uderzyły w Gowina. W tle Andrzej Duda
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 09:01

"Wiadomości" TVP uderzyły w Gowina. W tle Andrzej Duda

wiadomości tvp
Wiadomości TVP 14.08.2021

"Wiadomości" TVP wyemitowały materiał na temat dymisji Jarosława Gowina. Opublikowano między innymi fragment wypowiedzi Andrzeja Dudy dotyczący byłego już wicepremiera. Prezydent odmówił politykowi spotkania, bo "nie wie, z kim ma do czynienia".

Sobotnie wydanie "Wiadomości" TVP poświęcono m.in. rozłamowi w Zjednoczonej Prawicy. Niebezpośrednio zarzucono Jarosławowi Gowinowi porzucenie 6 lat pracy na rzecz Polski, celem przejścia do "totalnej opozycji".

Cały materiał opatrzono paskiem "Dymisja za blokowanie Polskiego Ładu". - Sam Gowin znalazł już pocieszenie u samorządowców związanych z Platformą Obywatelską - zapewniała Edyta Lewandowska.

"Wiadomości" TVP uderzają w Gowina

Przedstawiono moment przekazania dymisji przez Andrzeja Dudę. Kultura i tradycja polityczna nakazuje przeprowadzenie spotkania w cztery oczy tuż po oficjalnej rezygnacji.

Prezydent publicznie odmówił Gowinowi spotkania. Tłumaczył się "ważnymi sprawami" i nagłą zmianą frontu przez lidera Porozumienia.

- Dzisiaj, muszę panu powiedzieć, nie umiem sobie odpowiedzieć na pytanie, czy stoi przede mną i odbiera swoją dymisję człowiek, który nadal chce realizować ten dobry program dla Polski (...), czy też stoi przede mną ktoś, kto postanowił zmienić front i pójść dalej w polityce z kimś innym - komentował prezydent.

Zarzucano Jarosławowi Gowinowi opóźnianie prac nad realizacją Polskiego Ładu. Według reporterów "Wiadomości" TVP lider Porozumienia miał blokować korzystne dla Polaków zmiany w prawie podatkowym.

Mówiono także o "niezrozumiałej wolcie". Zapewniano o utrzymaniu większości przez Jarosława Kaczyńskiego, pomimo odejścia niektórych posłów partii byłego wicepremiera.

- Wygląda na to, że Jarosław Gowin już znalazł swoje miejsce w polityce. W ostatnim czasie spotkał się z samorządowcami z Trójmiasta, związanymi z Platformą Obywatelską - dodawał Rafał Wolski.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: "Wiadomości" TVP/ screen

Powiązane