wtv.pl > Polityka > "Lex TVN". Nieoficjalne doniesienia o planach Andrzeja Dudy
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:01

"Lex TVN". Nieoficjalne doniesienia o planach Andrzeja Dudy

Andrzej Duda - Jarosław Kaczyński
Piotr Molecki/East News

Czy Andrzej Duda może zawetować ustawę "Lex TVN", jeśli trafi ona na prezydenckie biurko? Podobne głosy miały pojawić się po uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Wirtualna Polska przekazała nieoficjalne ustalenia w sprawie, które wskazują na jeszcze inny scenariusz.

Bliski współpracownik prezydenta miał przekazać portalowi, że Andrzej Duda rozważa różne scenariusze w sprawie ustawy przyjętej w minionym tygodniu przez Sejm.

Co ciekawe, w Pałacu Prezydenckim mają liczyć na to, że nowe przepisy nie zostaną uchwalone, a głowa państwa nie stanie tym samym przed poważnym dylematem.

Lex TVN. Andrzej Duda liczy na odrzucenie ustawy?

Według osoby z otoczenia Andrzeja Dudy prezydent nie wierzy, że ustawa opuści parlament. – W Senacie zostanie najpewniej odrzucona przez opozycję – wskazał rozmówca WP.

Jak podkreślił, jeśli ustawa wróci do Sejmu, PiS potrzebowałby bezwzględnej większości, której najprawdopodobniej nie wypracuje.

Prezydent ma nie brać pod uwagę scenariusza, według którego ustawa trafi na jego biurko. Gdyby tak się stało – zdaniem jego współpracownika – najprawdopodobniej podpisze dokument.

Rzecz nie jest jednak pewna. W niedzielę Andrzej Duda zapewniał, że będzie stał na straży zasad konstytucyjnych. W tym, jak wskazał, "wolności słowa, swobody prowadzenia działalności gospodarczej, a także zasady prawa własności".

Zdaniem komentatorów mógł tym samym zapowiedzieć swój sprzeciw wobec przepchniętej przez PiS ustawy "Lex TVN".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

źródło: WP zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Powiązane