wtv.pl
Wiadomości TVP

"Wiadomości" TVP/08.05.21/Screen

Wiadomości" TVP. Paskowy wymyślił zupełnie nowe słowo

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Ostatnie wydanie "Wiadomości" TVP w znacznej mierze zostało poświęcono inwestycjom i polityce społecznej rządu oraz aktywnościom prezydenta Warszawy - Rafała Trzaskowskiego. "Paskowy" niespodziewanie określił działania jednego z liderów Platformy Obywatelskiej, uwaga, "Meuchhanseniadą". O co chodzi?

  • Wczorajsze wydanie "Wiadomości" TVP z 7 maja poprowadził Michał Adamczyk. Głównymi tematami wieczornego dziennika informacyjnego była: poprawiająca się sytuacja sanitarno-epidemiczna, polityka gospodarcza rządu, emerytury stażowe oraz przedsięwzięcia Andrzeja Dudy

  • Dziennikarze Telewizji Polskiej oskarżyli Borysa Budkę o "granie przyszłością Polski", a następnie przeszli do krytyki Rafała Trzaskowskiego. "Munchhanseniada Rafała Trzaskowskiego" - czytamy na pasku.

  • - Teraz w "Wiadomościach" Rafał Trzaskowski i jego popis, który mija się w prawdą - deklarował prowadzący. Munchhanseniada pochodzi od XVIII wiecznego barona Munchhausena, który według opowieści regularnie kłamał

- Teraz w "Wiadomościach" Rafał Trzaskowski i jego popis, który mija się w prawdą, a chodzi o wypowiedź prezydenta Warszawy dla jednej z zagranicznych organizacji. Wypowiedź, jak się okazało, z rzeczywistością ma niewiele wspólnego - mogliśmy usłyszeć w "Wiadomościach" TVP.

Oczom widzów równolegle okazał się pasek o tytule "Munchhanseniada Rafała Trzaskowskiego". Prowadzący nawet nie mógł widzieć na tle jakich treści prezentuje najważniejsze informacje z kraju i świata.

"Wiadomości" TVP ostrzegają przed "Munchhanseniadą" Rafała Trzaskowskiego

"Wiadomości" TVP

Screen z "Wiadomości" TVP - wydanie z 7 maja

Michał Adamczyk zaprosił widzów do materiału Macieja Sawickiego, w którym przedstawiono fragmenty międzynarodowego, internetowego spotkania grupy "Atlantic Council". - Włodarze kilku miast zostali poproszeni o podzielenie się doświadczeniami na temat walki z pandemią - tłumaczył reporter.

Następnie w "Wiadomościach" TVP zaprezentowano wypowiedź wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej. - Prezydent Warszawy dał tu popis nie tylko językowy - ironizował dziennikarz.

Racibórz

Poruszające sceny podczas pogrzebu zabitego policjanta

CZYTAJ DALEJ

- Podczas drugiej i trzeciej fali pandemii postanowiliśmy wziąć odpowiedzialność w nasze własne ręce. Zorganizowaliśmy nasze własne punkty, na przykład na stadionie. Organizujemy własnych ekspertów. Byliśmy zaskoczeni poziomem chaosu, jaki spotkaliśmy na poziomie rządowym - brzmiała wypowiedź, która według Michała Adamczyka okazała się niewspółgrająca z rzeczywistością.

Maciej Sawicki zarzuca prezydentowi Warszawy kłamstwa na temat organizowania szczepień i zakupu sprzętu medycznego. - Wypowiadał się tak, jakby nikt w Polsce poza nim nie potrafił walczyć z pandemią - zarzucał reporter.

Co ciekawe, dziennikarzom TVP do wysunięcia oskarżeń o prowadzenie bliżej nieokreślonej "Munchhauseniady", wystarczyła wycięta wypowiedź, złożona z 3 zdań. Wyemitowano wypowiedź "przypadkowego przechodnia", który zarzucał prezydentowi wyjazd na majówkę, zamiast rządzenia miastem.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Wiadomości TVP/WTV]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >