wtv.pl
Wiadomości TVP

"Wiadomości" TVP/08.05.21/Screen

Wiadomości" TVP. Paskowy wymyślił zupełnie nowe słowo

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Ostatnie wydanie "Wiadomości" TVP w znacznej mierze zostało poświęcono inwestycjom i polityce społecznej rządu oraz aktywnościom prezydenta Warszawy - Rafała Trzaskowskiego. "Paskowy" niespodziewanie określił działania jednego z liderów Platformy Obywatelskiej, uwaga, "Meuchhanseniadą". O co chodzi?

  • Wczorajsze wydanie "Wiadomości" TVP z 7 maja poprowadził Michał Adamczyk. Głównymi tematami wieczornego dziennika informacyjnego była: poprawiająca się sytuacja sanitarno-epidemiczna, polityka gospodarcza rządu, emerytury stażowe oraz przedsięwzięcia Andrzeja Dudy

  • Dziennikarze Telewizji Polskiej oskarżyli Borysa Budkę o "granie przyszłością Polski", a następnie przeszli do krytyki Rafała Trzaskowskiego. "Munchhanseniada Rafała Trzaskowskiego" - czytamy na pasku.

  • - Teraz w "Wiadomościach" Rafał Trzaskowski i jego popis, który mija się w prawdą - deklarował prowadzący. Munchhanseniada pochodzi od XVIII wiecznego barona Munchhausena, który według opowieści regularnie kłamał

- Teraz w "Wiadomościach" Rafał Trzaskowski i jego popis, który mija się w prawdą, a chodzi o wypowiedź prezydenta Warszawy dla jednej z zagranicznych organizacji. Wypowiedź, jak się okazało, z rzeczywistością ma niewiele wspólnego - mogliśmy usłyszeć w "Wiadomościach" TVP.

Oczom widzów równolegle okazał się pasek o tytule "Munchhanseniada Rafała Trzaskowskiego". Prowadzący nawet nie mógł widzieć na tle jakich treści prezentuje najważniejsze informacje z kraju i świata.

"Wiadomości" TVP ostrzegają przed "Munchhanseniadą" Rafała Trzaskowskiego

"Wiadomości" TVP

Screen z "Wiadomości" TVP - wydanie z 7 maja

Michał Adamczyk zaprosił widzów do materiału Macieja Sawickiego, w którym przedstawiono fragmenty międzynarodowego, internetowego spotkania grupy "Atlantic Council". - Włodarze kilku miast zostali poproszeni o podzielenie się doświadczeniami na temat walki z pandemią - tłumaczył reporter.

Następnie w "Wiadomościach" TVP zaprezentowano wypowiedź wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej. - Prezydent Warszawy dał tu popis nie tylko językowy - ironizował dziennikarz.

Racibórz

Poruszające sceny podczas pogrzebu zabitego policjanta

CZYTAJ DALEJ

- Podczas drugiej i trzeciej fali pandemii postanowiliśmy wziąć odpowiedzialność w nasze własne ręce. Zorganizowaliśmy nasze własne punkty, na przykład na stadionie. Organizujemy własnych ekspertów. Byliśmy zaskoczeni poziomem chaosu, jaki spotkaliśmy na poziomie rządowym - brzmiała wypowiedź, która według Michała Adamczyka okazała się niewspółgrająca z rzeczywistością.

Maciej Sawicki zarzuca prezydentowi Warszawy kłamstwa na temat organizowania szczepień i zakupu sprzętu medycznego. - Wypowiadał się tak, jakby nikt w Polsce poza nim nie potrafił walczyć z pandemią - zarzucał reporter.

Co ciekawe, dziennikarzom TVP do wysunięcia oskarżeń o prowadzenie bliżej nieokreślonej "Munchhauseniady", wystarczyła wycięta wypowiedź, złożona z 3 zdań. Wyemitowano wypowiedź "przypadkowego przechodnia", który zarzucał prezydentowi wyjazd na majówkę, zamiast rządzenia miastem.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Wiadomości TVP/WTV]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >