wtv.pl > TV > "Wiadomości" TVP oskarżają opozycję o próbę wywołania kryzysu migracyjnego. Zaatakowano również Donalda Tuska
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:08

"Wiadomości" TVP oskarżają opozycję o próbę wywołania kryzysu migracyjnego. Zaatakowano również Donalda Tuska

Tusk
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

"Wiadomości" TVP zaatakowały opozycję i p.o. przewodniczącego PO Donalda Tuska. Obozowi byłego premiera zarzucano próbę wywołania kryzysu migracyjnego na terenie Polski.

To nie pierwszy przykład tego typu narracji w programie informacyjnym TVP.

"Wiadomości" o imigrantach

Hipokryzja, brak wiarygodności, polaryzacja społeczeństwa (…) totalna opozycja z Donaldem Tuskiem na czele brak merytorycznego programu chce przykryć polityczną awanturą - tymi słowami rozpoczął swój reportaż we "Wiadomościach" TVP jego autor, Maciej Sawicki.

Widzowie programu usłyszeli informacje na temat tego, że przedstawiciele opozycji zachęcają do otwarcia granic dla imigrantów próbujących nielegalnie przedostać się na teren Rzeczypospolitej z Białorusi.

Zdjęcia z pasa granicznego przeplatano z fragmentami nagrań przedstawiających czarnoskórych mężczyzn - filmami niezarejestrowanymi bynajmniej na terytorium Polski.

Zarzucono również, że opozycja usilnie próbuje wywołać kryzys migracyjny w naszym kraju.

Tusk źródłem wszelkiego zła?

W materiale Sawickiego nie zabrakło oczywiście także wypowiedzi popularnych w programie informacyjnym TVP komentatorów, m.in. redaktora naczelnego portalu Gazety Polskiej.

- Opozycja spełnia wszystkie marzenia zarówno Aleksandra Łukaszenki, jak i Władimira Putina, to na przyszłość jest bardzo zły prognostyk, bo opozycja stwarza szczelinę, stwarza pole, dzięki której będzie można rozgrywać polskie interesy - powiedział w reportażu Adrian Stankowski.

Przypomniano również słowa Donalda Tuska wypowiedziane w czasie, gdy pełnił funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej. W materiale przedstawiono, że były premier "straszył Polaków" karami za nieprzyjmowanie uchodźców.

Zachowanie Tuska nazwano hipokryzją w związku z tym, że w jednym z wywiadów przeprowadzonych w TVN24 miał stwierdzić, że nie chce, by UE nałożyła na Polskę karę za niezastosowanie się do wyroku TSUE w postaci wstrzymania wypłaty środków na fundusz odbudowy.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: tvp.pl, wtv.pl

Powiązane