wtv.pl > Polityka > Terlecki mówił o wyjściu z Unii. "Polexit to szopka wymyślona przez PO i TVN24"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:14

Terlecki mówił o wyjściu z Unii. "Polexit to szopka wymyślona przez PO i TVN24"

ryszard terlecki - UE
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Po wypowiedzi Ryszarda Terleckiego, w której polityk wskazywał na możliwość opuszczenia Unii Europejskiej przez Polskę, w przestrzeni publicznej rozpętała się burza. Zdaniem wicemarszałka Sejmu zamieszenie to jednak efekt działań opozycji. "Polexit to szopka wymyślona przez PO i TVN24" – zapewnił w krótkim komunikacie.

Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej demokracji im nie odpowiada. Odwrócili się i wyszli – mówił Ryszard Terlecki podczas dyskusji, która w środowy wieczór odbyła się w ramach Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Wicemarszałek Sejmu zapewnił, że "my wychodzić nie chcemy". – No, ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i nasz rozwój – dodał jednak. Wskazał też, że jeśli wszystko "pójdzie tak, jak się zanosi, to musimy szukać drastycznych rozwiązań".

PiS rozważa Polexit? Terlecki zaprzecza

Po wystąpieniu Terleckiego natychmiast pojawiły się głosy, że oto Prawo i Sprawiedliwość szykuje podwaliny pod wyjście ze wspólnoty.

Po burzy, jaka rozpętała się w przestrzeni publicznej, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości nawiązał do sprawy, publikując lakoniczny komunikat w mediach społecznościowych. Nie przepuścił przy tym okazji, by zaatakować opozycję i niespecjalnie lubianą przez obóz rządzący stację.

Terlecki zapewnił, że "Polska była, jest i będzie członkiem UE". I podkreślił: "Polexit to szopka wymyślona przez PO i TVN24".

Zdaniem polityka PiS obecnie trwa walka o to, czy Unia "będzie wierna zasadom, które legły u jej podstaw, czy pogrąży się w sporach podsycanych przez totalną opozycję".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

"Traktujecie UE jak chłop krowę"

Wpis Ryszarda Terleckiego bynajmniej nie złagodził zamieszania wokół konfliktu na linii Polska-Unia Europejska i dyskusji dotyczącej spodziewanych kroków ekipy rządzącej.

"Traktujecie UE jak chłop krowę. Doicie, póki daje mleko, a jak zamuczy, to byście najchętniej zarżnęli i kupili nową", pisze jeden z użytkowników Twittera. Sprawę skomentował też poseł Lewicy Maciej Gdula.

Poprzednio słowa Terleckiego w ostry sposób skomentował choćby Borys Budka, według którego PiS krok po kroku wyprowadza Polskę z Unii. "Od 6 lat rządzący zohydzają Unię Europejską, prezydent mówi o wyimaginowanej wspólnocie, PiS wprowadza niezgodne z prawem zmiany w mediach, sądownictwie czy prokuraturze" – pisał jeden z liderów PO.

"Dziś potwierdza to Ryszard Terlecki" – dodał Budka. "I nagle zaskoczenie, że Polexit?!".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl

Powiązane