wtv.pl > Polska > Wałbrzych: od kilku tygodni płonie nasyp kolejowy na Dworcu Szczawienko w Wałbrzychu. Strażacy są bezradni
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:19

Wałbrzych: od kilku tygodni płonie nasyp kolejowy na Dworcu Szczawienko w Wałbrzychu. Strażacy są bezradni

Wałbrzych
(screen) Youtube/Wyprawy LEONA

Wałbrzych: od dwóch miesięcy płonie nasyp kolejowy na Dworcu Szczawienko. Strażacy na gaszenie zużyli 10 tys. litrów wody, jednak niewiele to dało. Terenem musi zając się kolej.

O pożarze nasypu informował Rafał Romanik z kanału Wyprawy Leona, który otrzymał informacje o pożarze od jednego ze swoich widzów.

Wałbrzych: od dwóch miesięcy płonie nasyp na Dworcu Szczawienko

Od blisko dwóch miesięcy płonie nasyp na Dworcu Szczawienko w Wałbrzychu. Niedaleko opuszczonych warsztatów stoi zwał z węglem i miałem. Palić ma się tuż pod powierzchnią ziemi.

Rafał Romanik z kanału Wyprawy Leona sprawdził tę sprawę - dzięki kamerze termowizyjnej zauważył, że pod powierzchnią ziemi temperatura przekracza nawet 300 stopni Celsjusza.

Wiadomość potwierdzili strażacy, którzy poinformowali, że trwa tam podpowierzchniowy pożar miału lub węgla. Jedyne, co mogli w tej sytuacji zrobić, to oblanie skorupy ziemi wodą. Istniało jednak ryzyko, że ta się obsunie.

Do gaszenia wylano ok. 10 tys. litrów wody. Takie działania niestety na niewiele się zdały.

Sprawą będzie musiała zająć się kolej. Potrzebne inne metody gaszenia

Sprawę przekazano już kolei, która będzie musiała sama opanować pożar przy dworcu.

Do tego celu użyć będzie musiała rozkopać teren ciężkim sprzętem. W ten sposób gasi się podobne pożary. Woda może działać jedynie jako tymczasowe rozwiązanie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: dziennik.walbrzych.pl zdjęcie główne: (screen) Youtube/Wyprawy LEONA

Powiązane