wtv.pl
W sieci pojawiła się zbiórka mająca poprawić sytuację Krzysztofa Krawczyka Juniora

TRICOLORS/East News; screen zrzutka.pl

W internecie ruszyła zbiórka środków na pomoc synowi Krzysztofa Krawczyka

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Na portalu zrzutka.pl pojawiła się zbiórka na rzecz syna Krzysztofa Krawczyka. Krzysztof Krawczyk Junior żyje w trudnych warunkach i nie może podjąć pracy z racji swojej niepełnosprawności. Problem naświetlił program „Uwaga! TVN”, który ujawnił zakulisowe fakty na temat życia syna legendy polskiej muzyki. W opisie zbiórki przeczytać można, iż zebrane pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na pokrycie kosztów leków, czy zakup ciepłych obiadów.

Jeszcze do niedawna mało kto pamiętał o problemach w kręgu najbliższych Krzysztofa Krawczyka. Śmierć artysty na nowo rozpaliła dawne konflikty.

Sporo oliwy do ognia dolał reportaż „Uwaga! TVN”, gdzie jeszcze na początku tego roku Krzysztof Krawczyk Junior opowiedział o swojej codzienności. Materiał powstawał w momencie, gdy nic nie wskazywało, iż jego ojciec umrze.

W sieci pojawiła się właśnie zbiórka mająca poprawić sytuację syna Krzysztofa Krawczyka. Na protalu zrzutka.pl Stowarzyszenie Studio Integracji rozpoczęło zbieranie pieniędzy na to, by syn legendy polskiej sceny muzycznej mógł „godnie żyć”.

Sytuacja Krzysztofa Krawczyka Juniora jest trudna

Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich była relacja na temat trudnej codzienności Krzysztofa Krawczyka Juniora. Nikt nie mógł przypuszczać, że warunki mieszkaniowe oraz sytuacja życiowa jest tak ciężka.

Jarosław Kaczyński

Magda Mołek odniosła się do słów Jarosława Kaczyńskiego o kobietach

CZYTAJ DALEJ

Przypomnijmy: Krzysztof Igor Krawczyk mieszka w jednym z pokoi w mieszkaniu swojego wuja wraz z jego rodziną. Niestety problemem mają być nieustanne imprezy i libacje alkoholowe odbywające się w mieszkaniu.

Syn Krzysztofa Krawczyka ma notorycznie unikać powrotu do swojego domu z obawy przed tym, co tam zastanie. Miało dochodzić do sytuacji, gdy nie mógł on nawet korzystać z łazienki (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Na Facebooku Stowarzyszenie Studia Integracja pojawiły się informacje o tym, jak pomóc można Krzysztofowi Krawczykowi Juniorowi, który znajduje się pod skrzydłami organizacji. Wszyscy mogą przekazywać nawet drobne kwoty pieniędzy na rzecz syna zmarłego gwiazdora.

Trwa zbiórka pieniędzy dla syna Krzysztofa Krawczyka

W serwisie zrzutka.pl znaleźć można zbiórkę na rzecz Krzysztofa Igora Krawczyka. Widnieje pod tytułem „Godnie żyć - pomoc dla Krzysztofa Igora Krawczyka”.

Zrzutka na rzecz syna Krzysztofa Krawczyka

Zrzutka na rzecz syna Krzysztofa Krawczyka

Źródło: screen zrzutka.pl

Wskazana w zbiórce kwota to 50 tys. złotych. Obecnie zebrano ponad 5 tys. złotych (link do zbiórki znaleźć można >TUTAJ<).

W opisie dowiedzieć można się, że zebranie pieniędzy jest konieczne w związku m.in. z kosztami leków i rehabilitacji syna Krzysztofa Krawczyka. Cierpiący na epilepsje mężczyzna boryka się z problemami zdrowotnymi od czasu wypadku w latach 80. Siedział jako pasażer w aucie kierowanym przez swojego ojca, gdy ten zasnął i doprowadził do groźnego zderzenia.

„Dlaczego dopiero teraz? Ponieważ Krzysztof, do tej pory cierpiał w milczeniu. Dopóki żył Tata, czekał cierpliwie, aż o nim sobie przypomni, tak zwyczajnie bez przymusu, ale z troski, po ojcowsku. Cały czas liczył, że jego los się odmieni. To jednak się nigdy nie stało. [...] Po śmierci ojca czuje się jeszcze bardziej bezradny i samotny”.

Krzysztof Igor Krawczyk stara się o mieszkanie komunalne, jednak na razie nie może się tym pochwalić. Założyciele zbiórki zakładają, że nawet po otrzymaniu przez niego mieszkania konieczne będzie jego wyposażenie, czy przeprowadzenie częściowego remontu.

Na koniec dodano jeszcze wiele mówiące słowa. — Sprawmy, by pozostałe lata, życia Krzysztofa Igora przestały być kontynuacją życiowego horroru, na który skazała go dotąd rodzina. Zasługuje na normalne życie — napisało Stowarzyszenie Studio Integracja.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: zrzutka.pl / Pudelek

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ruszyła zbiórka pieniędzy na pogrzeb Mariusza Adama Ryjka

Czytaj więcej >