wtv.pl

"Uwaga! TVN"/21.05.21/Screen

Uwaga! TVN opowiedziała historię zastrzelonego w Raciborzu policjanta

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Reporterzy z redakcji "Uwaga! TVN" przedstawili szczegóły dotyczące śmierci młodszego aspiranta Michała Kędzierskiego w Raciborzu. Przed rozpoczęciem pracy w policji zmarły był prezenterem w lokalnej stacji telewizyjnej. Pracował także jako radiowiec. - Praca w policji była spełnieniem jego marzeń. Był człowiekiem spełnionym - wspominał dawny współpracownik zmarłego. 21 maja "Uwaga! TVN" wyemitowała reportaż o Michale Kędzierskim z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Przypomnijmy, że 4 maja do służb wpłynęło zgłoszenie dotyczące mężczyzny w stroju policjanta.

- Zgłoszono, że mężczyzna w stroju policjanta próbuje zatrzymywać pojazdy - deklarował dla "Uwagi! TVN" Mirosław Szymański z tamtejszej jednostki. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy.

"Uwaga! TVN": Relacja z wydarzeń w Raciborzu

Podczas interwencji tajemniczy mężczyzna sięgnął do kieszeni pod pozorem okazania dokumentu tożsamości. Ostatecznie wyjął broń i oddał strzały w kierunku mundurowych, trafiając Michała Kędzierskiego.

Strzał padł z bardzo bliskiej odległości [...] doszło do wymiany ognia między sprawcą, a naszym policjantem - relacjonował pracownik KPP w Raciborzu. Napastnik został trafiony w udo, jednak nawet celny strzał nie doprowadził do opuszczenia broni.

Zatrzymanie i rozbrojenie było możliwe dopiero po skierowaniu posiłków na miejsce zdarzenia. Napastnik został natychmiastowo skierowany do szpitala. Ratownicy podjęli także pilną reanimację rannego aspiranta, jednak po kilku minutach stwierdzono zgon.

Kto zabił policjanta z Raciborza? "Uwaga! TVN" podaje personalia

Zabójcą okazał się 40-letni Radosław S. Sprawca jeszcze wcześniej był notowany za przestępstwa narkotykowe. Informacji o aresztowanym udzieliła jego matka, która w rozmowie z "Uwagą! TVN" nie kryła smutku. - On leczył się psychiatrycznie, może połączył to z alkoholem - sugerowała.

Po podjęciu wstępnych czynności policyjnych ustalono, że poza pistoletem, w bagażniku 40-latka znajdowała się broń maszynowa z ostrą amunicją. W toku śledztwa sąd wydał zgodę na przeprowadzenie rewizji mieszkania. Lokum niedaleko lotniska w Pyrzowicach kryło za zamkniętymi drzwiami plantację konopi indyjskich.

Wciąż nie ustalono, w jaki sposób aresztowany wszedł w posiadanie broni. Zabójca znajduje się w areszcie tymczasowym, gdzie czeka na proces. Postawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa, posiadania broni bez zezwolenia oraz zabójstwa funkcjonariusza na służbie.

Waga oskarżeń sprawia, że niezwykle prawdopodobne jest orzeczenie dożywotniej kary pozbawienia wolności. Kluczowe dla wyroku okażą się wyniki obserwacji psychiatrycznej, której właśnie jest poddawany 40-latek.

Kim był aspirant Kędzierski? Lokalna społeczność jest jednogłośna

Przed podjęciem pracy policjanta Kędzierski pracował w lokalnym radiu oraz stacji telewizyjnej. Cieszył się popularnością wśród lokalnej społeczności, a praca w policji okazała się spełnieniem jego marzeń. - Łączył pokolenia. Był ulubieńcem, maskotką miasta - relacjonuje dla "Uwagi! TVN" pracownik Raciborskiej Telewizji Kablowej.

Sympatię sąsiadów wywołała przede wszystkim chęć niesienia pomocy oraz pozytywne nastawienie do życia młodszego aspiranta. - Wszyscy go znali - dodawał były współpracownik. - Był życzliwy, uśmiechnięty, zawsze znalazł chwilę, żeby porozmawiać - wspominał pracownik lokalnej rozgłośni.

Śmierć Kędzierskiego poruszyła cały kraj

Po śmierci policjant został awansowany ze stopnia młodszego aspiranta na stopień aspiranta. Przyznano mu także Krzyż Zasługi oraz odznakę zasłużonego policjanta. Jego pamięć uczcili funkcjonariusze w całej Polski.

Poniżej przedstawiamy obszerną relację służb mundurowych, opublikowaną za pośrednictwem Twittera.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [Uwaga! TVN]

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

28-letni mężczyzna utopił się w czasie kąpieli w jeziorze w Boszkowie
Czytaj więcej >

Polska

Na autostradzie w okolicach Szczecina płonie czołg. Doszło do eksplozji
Czytaj więcej >

Polska

Wierzący antyszczepionkowcy próbują przekonać, że szczepienia są niebezpieczne. Odwołują się do Bożej Ochrony
Czytaj więcej >

Polska

Pożar w Nowej Białej. Spłonęły zabytkowe budynki
Czytaj więcej >

Polska

Rozpoczęto zbiórki na rzecz pogorzelców z Nowej Białej. Akcję ogłasza abp Jędraszewski
Czytaj więcej >

Polska

Tragedia na wsi. Nie żyje strażak
Czytaj więcej >
Alan Wysocki

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Polska

Artykuł Sponsorowany

Czechy pierwszym rywalem Fernando Santosa!
Czytaj więcej >
Polska

Alan Wysocki

Rząd zmienia zasady wjazdu do kraju. Jest rozporządzenie
Czytaj więcej >
Polska

Alan Wysocki

Ksiądz pobiera 200 zł za zdjęcie kłódki w bramie? Wierni zawiadomili kurię
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

21 domów strawionych przez ogień. Trwa szacowanie strat po pożarze w Nowej Białej.
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

Chorzów: dym widać z kilku kilometrów. Płonie hala z materiałami plastikowymi
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

Krystyna Pawłowicz wzywa Szwedów do oddania zrabowanych w czasie potopu dóbr. Krytykom odpowiada zdjęciem z szablą
Czytaj więcej >