wtv.pl
"Uwaga! TVN"

"Uwaga! TVN"/21.05.21/Screen

Uwaga! TVN opowiedziała historię zastrzelonego w Raciborzu policjanta

22 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Reporterzy z redakcji "Uwaga! TVN" przedstawili szczegóły dotyczące śmierci młodszego aspiranta Michała Kędzierskiego w Raciborzu. Przed rozpoczęciem pracy w policji zmarły był prezenterem w lokalnej stacji telewizyjnej. Pracował także jako radiowiec. - Praca w policji była spełnieniem jego marzeń. Był człowiekiem spełnionym - wspominał dawny współpracownik zmarłego.

21 maja "Uwaga! TVN" wyemitowała reportaż o Michale Kędzierskim z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Przypomnijmy, że 4 maja do służb wpłynęło zgłoszenie dotyczące mężczyzny w stroju policjanta.

- Zgłoszono, że mężczyzna w stroju policjanta próbuje zatrzymywać pojazdy - deklarował dla "Uwagi! TVN" Mirosław Szymański z tamtejszej jednostki. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy.

"Uwaga! TVN": Relacja z wydarzeń w Raciborzu

Podczas interwencji tajemniczy mężczyzna sięgnął do kieszeni pod pozorem okazania dokumentu tożsamości. Ostatecznie wyjął broń i oddał strzały w kierunku mundurowych, trafiając Michała Kędzierskiego.

Strzał padł z bardzo bliskiej odległości [...] doszło do wymiany ognia między sprawcą, a naszym policjantem - relacjonował pracownik KPP w Raciborzu. Napastnik został trafiony w udo, jednak nawet celny strzał nie doprowadził do opuszczenia broni.

Przekazano informacji o śmierci Romana Kenta

Wiceprezydent Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego przekazał przykre wieści. Nie żyje Roman Kent

CZYTAJ DALEJ

Zatrzymanie i rozbrojenie było możliwe dopiero po skierowaniu posiłków na miejsce zdarzenia. Napastnik został natychmiastowo skierowany do szpitala. Ratownicy podjęli także pilną reanimację rannego aspiranta, jednak po kilku minutach stwierdzono zgon.

Kto zabił policjanta z Raciborza? "Uwaga! TVN" podaje personalia

Zabójcą okazał się 40-letni Radosław S. Sprawca jeszcze wcześniej był notowany za przestępstwa narkotykowe. Informacji o aresztowanym udzieliła jego matka, która w rozmowie z "Uwagą! TVN" nie kryła smutku. - On leczył się psychiatrycznie, może połączył to z alkoholem - sugerowała.

Po podjęciu wstępnych czynności policyjnych ustalono, że poza pistoletem, w bagażniku 40-latka znajdowała się broń maszynowa z ostrą amunicją. W toku śledztwa sąd wydał zgodę na przeprowadzenie rewizji mieszkania. Lokum niedaleko lotniska w Pyrzowicach kryło za zamkniętymi drzwiami plantację konopi indyjskich.

Wciąż nie ustalono, w jaki sposób aresztowany wszedł w posiadanie broni. Zabójca znajduje się w areszcie tymczasowym, gdzie czeka na proces. Postawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa, posiadania broni bez zezwolenia oraz zabójstwa funkcjonariusza na służbie.

Waga oskarżeń sprawia, że niezwykle prawdopodobne jest orzeczenie dożywotniej kary pozbawienia wolności. Kluczowe dla wyroku okażą się wyniki obserwacji psychiatrycznej, której właśnie jest poddawany 40-latek.

Kim był aspirant Kędzierski? Lokalna społeczność jest jednogłośna

Przed podjęciem pracy policjanta Kędzierski pracował w lokalnym radiu oraz stacji telewizyjnej. Cieszył się popularnością wśród lokalnej społeczności, a praca w policji okazała się spełnieniem jego marzeń. - Łączył pokolenia. Był ulubieńcem, maskotką miasta - relacjonuje dla "Uwagi! TVN" pracownik Raciborskiej Telewizji Kablowej.

Sympatię sąsiadów wywołała przede wszystkim chęć niesienia pomocy oraz pozytywne nastawienie do życia młodszego aspiranta. - Wszyscy go znali - dodawał były współpracownik. - Był życzliwy, uśmiechnięty, zawsze znalazł chwilę, żeby porozmawiać - wspominał pracownik lokalnej rozgłośni.

Śmierć Kędzierskiego poruszyła cały kraj

Po śmierci policjant został awansowany ze stopnia młodszego aspiranta na stopień aspiranta. Przyznano mu także Krzyż Zasługi oraz odznakę zasłużonego policjanta. Jego pamięć uczcili funkcjonariusze w całej Polski.

Poniżej przedstawiamy obszerną relację służb mundurowych, opublikowaną za pośrednictwem Twittera.Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [Uwaga! TVN]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >