wtv.pl > Polityka > Policja przed domem Kaczyńskiego. PiS wydało oświadczenie
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:46

Policja przed domem Kaczyńskiego. PiS wydało oświadczenie

jarosław kaczyński - ochrona
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kwestia ochrony Jarosława Kaczyńskiego przez policję została skomentowana w specjalnym oświadczeniu Prawa i Sprawiedliwości. W komunikacie podkreślono, że działania mają związek z funkcją pełnioną przez prezesa, a konieczność ochrony "jest efektem wieloletniej kampanii nienawiści" przeciw szefowi PiS.

  • Według Prawa i Sprawiedliwości ochrona dla Jarosława Kaczyńskiego to efekt gróźb, które raz po raz kierowane są pod adresem prezesa

  • Winą za taki stan rzeczy obarczono opozycję

  • "Dlatego tak długo, jak nasi przeciwnicy polityczni będą wzywać do patroszenia czy odstrzeliwania prezesa PiS, tak długo będzie miał on ochronę", czytamy w komunikacie

O doniesieniach TVN24 w sprawie ciągłej ochrony domu Jarosława Kaczyńskiego pisaliśmy TUTAJ. Przypomnijmy, że z miesięcznej obserwacji dziennikarzy stacji wynika, że o bezpieczeństwo prezesa dba do czterdziestu policjantów na dobę.

Przekazano, że ochroną członków rządu powinna zajmować się Służba Ochrony Państwa. W związku z zaangażowaniem w nią funkcjonariuszy policji i prywatnych ochroniarzy państwo płaci potrójnie za obserwację wicepremiera.

Prawo i Sprawiedliwość: Wina polityków i mediów

Oświadczenie w sprawie wystosowali przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślono, że prezes ugrupowania – jak również pozostałe osoby z kierownictwa partii, jeśli zajdzie taka konieczność – jest ochraniany przez Grom Group.

Wskazano, że rozwiązanie nie jest niczym nadzwyczajnym w przypadku osób publicznych, a wydatki są dostępne do wglądu.

Nawiązując do działań policji, podano, że ostateczne decyzje należą do dowódców i mają związek z pełnieniem funkcji wicepremiera przez Jarosława Kaczyńskiego.

Komentując krytyczne głosy polityków i mediów, które pojawiły się po publikacji, kierownictwo PiS wskazało, że obecna sytuacja to efekt "wieloletniej kampanii nienawiści wobec Jarosława Kaczyńskiego".

Oceniono, że owa kampania prowadzona jest przez środowiska, które nie potrafią odnaleźć się w demokracji, a na każdą różnicę zdań reagują nienawiścią i agresją.

W komunikacie wspomniano "agresywne i wzywające do przemocy hasła, wznoszone przez uczestników zgromadzeń wspierających opozycję".

Dodano, że powyższe działania nie zostały potępione przez opozycję, a niektórzy jej członkowie "wręcz je inspirują".

Wspominając groźby zabójstwa kierowane pod adresem Jarosława Kaczyńskiego, przedstawiciele PiS dodali, że ochrona prezesa będzie konieczna tak długo, jak długo "przeciwnicy polityczni będą wzywać do patroszenia czy odstrzeliwania prezesa PiS".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter | WTV | TVN24

Powiązane