wtv.pl > Gwiazdy > TVP zażądała sprostowania od influencerki za komentarz w sprawie Eurowizji 2021
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:48

TVP zażądała sprostowania od influencerki za komentarz w sprawie Eurowizji 2021

TVP żąda sprostowania
East News/Tricolors, Reporter/Andrzej Iwanczuk

TVP zagroziło Maffashion podjęciem kroków prawnych wobec niej.

TVP zażądało od influencerki Maffashion sprotowania wpisu zamieszczonego w jej relacji na Instagramie. Gwiazda napisała, że to Jacek Kurski zadecydował o udziale Rafała Brzozowskiego na Eurowizji.

TVP wytacza działa przeciwko Maffashion

Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie. Znana influencerka Julia Kuczyńska, znana szerzej jako Maffashion postanowiła na swoim Instagramie stanąć w obronie Rafała Brzozowskiego. Hejt z jakim zmagać się musiał piosenkarz był zdaniem gwiazdy niewspółmierny do jego "winy".

W przekonaniu Maffashion, wybór Rafała Brzozowskiego i jego piosenki "The Ride" do reprezentowania Polski podczas Eurowizji 2021 był błędny. To Alicja Szemplińska, zdaniem Kuczyńskiej, powinna pojechać do Rotterdamu.

Influencerka odniosła się również do wpisu, jaki po decyzji widzów i jury o braku awansu Rafała Brzozowskiego do finału konkursu, zamieścił na Twitterze prezes TVP. Kurski gratulował piosenkarzowi oraz pisał o ogromnej fali hejtu z jaką musiał się on zmagać.

Maffashion skierowała swój wpis bezpośrednio do Jacka Kurskiego. W jego wyniku, odezwał się do niej Zespół Rzecznika TVP z nakazem natychmiastowego sprostowania.

Maffashion w tarapatach?

Co ty Jacek bredzisz? - zaczęła swój wpis Julia Kuczyńska - To ty i tylko ty naraziłeś Rafała na ten hejt (...) wybierając wg własnego #widzimisie osobę, która będzie nas reprezentować - dodała.

Wypowiedź influencerki zamieszczona w relacji (która znika po 24 godzinach) wywołać musiała niemały popłoch w siedzibie TVP, ponieważ skierowano do niej pismo z żądaniem natychmiastowego sprostowania. Gwiazda podzieliła się jego treścią ze swoimi fanami.

Żądamy natychmiastowego sprostowania przez Maffashion w związku z tym, że zawiera on nieprawdziwe informacje co do rzekomego wyboru Rafała Brzozowskiego przez Prezesa Jacka Kurskiego - napisano w wysłanym komunikacie - W przypadku niespełnienia żądania Telewizja Polska podejmie stosowne kroki prawne.

Kuczyńka postanowiła zamieścić w kolejnej instagramowej relacji na poły żartobliwe sprostowanie.

Uprzejmie informuje iż to nie szanowny Pan Prezes Jacek Olgierd Kurski wybrał na reprezentanta naszego kraju w konkursie piosenki szanownego pana Rafała Brzozowskiego - napisała Maffashion - Kłaniam się w pas i biję w pierś. Z poważaniem Julia ze Złotowa.

Influencerka zamieściła również kilka zabawnych fotomontaży.

>
>
>

(Powyższe grafiki są screenami z relacji na Instragramie Maffashion - instagram.com/maffashion_official)

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Plejada.pl, Instragram.com/maffashion_official