wtv.pl
TVP

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EASTNEWS

TVP wyemituje film o Jarosławie Kaczyńskim? Borusewicz pokazał maila

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

TVP ma w planach przygotowanie filmu dokumentalnego, opowiadającego o życiu Jarosława Kaczyńskiego? Były wicemarszałek Senatu i opozycji w czasach PRL ujawnił maila od Telewizji Polskiej.

Według nieoficjalnych doniesień TVP ma zatytułować materiał o Kaczyńskim w dość zaskakujący sposób. "Człowiek zbuntowany" ma przedstawiać życie założyciela Prawa i Sprawiedliwości w latach 70. i 80. XX wieku.

Plany Kurskiego wyszły na jaw za sprawą Bogdana Borusewicza. "Dostałem z TVP propozycję udziału w filmie o Jarosławie Kaczyńskim" - czytamy we wpisie, udostępnionym za pośrednictwem Facebooka.

TVP szykuje film o życiu Jarosława Kaczyńskiego

Wicemarszałek Senatu do publikacji dołączył zdjęcie maila, który otrzymał od dziennikarki TVP - Kingi Marciniak. Z ujęcia możemy dowiedzieć się, że za materiał odpowiada reżyserka Ewa Świecińska.

Jak czytamy, "Człowiek zbuntowany" ma opowiadać drodze wicepremiera do polityki, a także o jego działalności opozycyjnej w latach 70. i 80.  

Papież Franciszek

Kontrowersje wokół żartu papieża Franciszka. Brazylijscy katolicy oburzeni

CZYTAJ DALEJ

"W archiwach Telewizji Polskiej znajdują się liczne materiały, dotyczące początków aktywności ówczesnych opozycjonistów, ukazujących ich dziabania antykomunistyczne, represje jakich doznawali i codzienną walkę" - czytamy.

Co więcej, TVP planuje skonfrontować wydarzenia z przeszłości z ostatnimi wypowiedziami Kaczyńskiego oraz innych świadków historii działających w ramach Solidarności. "Film, w zamyśle autora ma być zbudowany z anegdot, nie z suchych faktów" - zapewnia autorka wiadomości.

Przewidziano także publikacje zdjęć dokumentalnych i fabularyzowanych. Historia Jarosława Kaczyńskiego ma zakończyć się w okolicach 1990 roku.

Wszystko wskazuje na to, że Bogdan Borusewicz nie jest przekonany co do planów TVP. Na wiadomości odpisał niezwykle zwięźle. "Szanowna Pani, nie mam wiedzy na temat działalności opozycyjnej Jarosława Kaczyńskiego" - zaczął.

Jeden z liderów Solidarności przyznał, że poznał polityka dopiero w 1988 roku. "Współpracował ze mną w Gdańsku tylko Lech Kaczyński" - zapewnił.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Facebook/Bogdan Borusewicz]

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >