wtv.pl
PIOTR MOLECKI / EAST NEWS

PIOTR MOLECKI/EAST NEWS

Mateusz Morawiecki przedstawił seniorom obietnice związane z Nowym Ładem

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Mateusz Morawiecki poprowadził spotkania z seniorami w Żelazowej Woli. Podczas wizyty podkreślał potrzebę docenienia obecności starszych pokoleń w naszym społeczeństwie. Mówił także o potrzebie solidarności pokoleniowej, a następnie przypomniał o bardzo ważnych propozycjach realizowanych w ramach Polskiego Ładu.

Wizyta Mateusza Morawieckiego w Żelazowej Woli trwa od 13:15. Premier wykorzystał środę, by spotkać się z wyborcami. Po odwiedzeniu zakładu ENERGOP polityk opowiedział o konieczności zniesienia limitów do specjalistów oraz wprowadzenie emerytur bez podatku.

Mateusz Morawiecki zapowiedział ważne zmiany

- Przeznaczamy jak najwięcej środków, ile możemy tylko i na godziwą waloryzację emerytur, i zdecydowaliśmy się na wpisanie trzynastek na stałe do ustawy, i teraz dokonujemy trzeciego bardzo ważnego kroku - komentował Mateusz Morawiecki, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Jedną z kilku propozycji, które będą zrealizowane w ramach Polskiego Ładu, są emerytury bez podatku. Poza 13. emeryturą Mateusz Morawiecki zamiesza przekazać profit w postaci zwolnienia z opłaty podatku PIT świadczenia do 2500 zł brutto.

Warto podkreślić, że podobne rozwiązanie jako pierwsi proponowali politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego, jednak nie spotkali się z aprobatą ze strony Zjednoczonej Prawicy.

Szczere słowa syna Krawczyka na temat niedawnego koncertu na cześć jego ojca

Syn Krawczyka nie pojawił się na koncercie, bo go nie zaproszono? Odpowiedział

CZYTAJ DALEJ

Jak zapewniają przedstawiciele rządu, rozwiązanie wejdzie w życie od 1 stycznia 2022 roku.

Kolejną ważną propozycją jest zniesienie limitów do specjalistów. Limity niejednokrotnie dały się seniorom we znaki. W ramach Polskiego Ładu dojdzie do rozszerzenia opieki ambulatoryjnej.

- Seniorzy wiedzą doskonale, jak to jest ważne. (...) Dlatego te limity będą zniesione. Zagwarantujemy to też odpowiednimi regulacjami, a system rejestracyjny, który tak dobrze się sprawdza w programie szczepień, zostanie wykorzystany również w programie dotarcia do specjalistów - mówił premier.

Limity przyjęć do specjalistów zostaną zniesione także dla najmłodszych. To rozwiązanie ma wejść w życie już w drugiej połowie 2021 roku.

Wizyta Mateusza Morawieckiego zakończyła się w domu urodzenia Fryderyka Chopina.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [PAP/GOV]