wtv.pl > TV > TVP wydało oświadczenie w sprawie syna Krawczyka. Nadawca odpiera zarzuty mediów
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:20

TVP wydało oświadczenie w sprawie syna Krawczyka. Nadawca odpiera zarzuty mediów

Oświadczenie TVP
facebook.com/igor.krawczyk.1420; screen z koncertu "Jak przeżyć wszystko jeszcze raz - the best of Krzysztof Krawczyk"/TVP1

TVP wydało oficjalne oświadczenie w sprawie rzekomego braku zaproszenia syna Krzysztofa Krawczyka na koncert ku czci jego ojca. Zdaniem przedstawicieli stacji, kilkukrotnie podejmowano próby skontaktowania się z mężczyzną.

W sprawie wydarzenia organizowanego przez TVP wypowiadał się już Krzysztof Igor Krawczyk.

Echa koncertu ku czci Krawczyka organizowanego przez TVP

Sprawa dotyczy koncertu upamiętniającego twórczość Krzysztofa Krawczyka, który zmarł nieoczekiwanie w kwietniu bieżącego roku. Wydarzenie muzyczne odbyło się w Opolu 30 maja.

Znane przeboje twórcy "Parostatku" wykonywali m.in. Krzysztof Kiljański, Edyta Górniak, Marcin Daniec, Sylwia Grzeszczak, czy Piotr Kupicha. Koncert odbył się przy ograniczonym udziale widowni i był transmitowany na TVP1.

Podczas uroczystości obecna była żona zmarłego muzyka, Ewa Krawczyk. Zabrakło jednak jego jedynego syna, Krzysztofa Igora. Mężczyzna tłumaczył w rozmowie z WP, że nie otrzymał zaproszenia na wydarzenie.

- Wydaje mi się, że to normalne, że zaprasza się na taki koncert syna - przekonywał potomek artysty. - Jestem załamany - dodał.

Stacja się tłumaczy

Po tym, jak informacje o braku zaproszenia na koncert dla jedynego dziecka artysty wstrząsnęły mediami, TVP postanowiło wydać w tej sprawie oficjalne oświadczenie. Stacja tłumaczy, że podejmowała wiele prób skontaktowania się z mężczyzną. Dodaje, że jego transport i pobyt w Opolu miał zostać sfinansowany przez państwowe media.

(...) TVP kilkakrotnie próbowała bezpośrednio skontaktować się z nim w sprawie zaproszenia - czytamy w oświadczeniu. - Niestety, bez winy TVP, próby te okazały się bezskuteczne.

Państwowa telewizja przekazać miała zaproszenie opiekunowi Krzysztofa Igora Krawczyka, Krzysztofowi Cwynarowi. Ten tłumaczyć miał, że je przekaże, ale wyraził wątpliwości co do udziału syna artysty w uroczystości z powodu jego choroby (47-letni mężczyzna cierpi na napady padaczki).

TVP wyraziła żal z powodu konfliktu między Ewą Krawczyk, a Krzysztofem Igorem. Zaznaczyła też, że nie zamierza oponować za którąkolwiek ze stron rodzinnej kłótni.

Telewizja Polska ubolewa nad konfliktem w rodzinie Państwa Krawczyków - napisano w treści oświadczenia. - Nie ingeruje jednak w sprawy rodzinne i w tej sprawie, w przeciwieństwie do innych stacji telewizyjnych, nie opowiada się po żadnej ze stron rodzinnego konfliktu.

Krzysztof Igor Krawczyk nie odniósł się jeszcze do informacji przekazanych przez publiczną telewizję.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: tvp.info, radiozet.pl

Powiązane