wtv.pl
Wiadomości TVP

Wiadomości TVP/23.05.21

TVP w końcu odniosło się do występu Rafała Brzozowskiego w Eurowizji. Nietypowy materiał

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

TVP wreszcie zauważyło, że Rafał Brzozowski nie dostał się do wielkiego finału tegorocznej Eurowizji. Jacek Kurski najprawdopodobniej nie przekonał Danuty Holeckiej deklaracjami, jakoby występ Polaka był jednym z lepszych konkursów. Naczelna "Wiadomości" o losach muzyka poinformowała dopiero w sobotę 22 maja. Czy dziennikarze Telewizji Polskiej nie potrafili przekuć przegranej artysty w zwycięstwo?

Rafał Brzozowski nazywany przez złośliwych publicystów "wybrankiem Kurskiego" miał podbić międzynarodowy rynek muzyczny, serca Europejczyków oraz jury Eurowizji. Ostatecznie gwiazdor zajął jedno z ostatnich miejsc. TVP przemilczało porażkę, całkowicie pomijając sytuacje w piątkowym wydaniu "Wiadomości". Ostatecznie zaskakująco krótki materiał ukazał się wczoraj w wieczornym dzienniku informacyjnym.

TVP o Brzozowskim mówiło przez 12 sekund

Trudno dostrzec materiał o Rafale Brzozowskim na początku wydania. Pierwsze materiały dotyczą najważniejszych, bieżących wydarzeń społeczno-politycznych, co wskazuje, że dla TVP Eurowizja po porażce Polaka nie była interesująca.

Zanim ukazano przebitki dotyczące konkursu, mogliśmy posłuchać o sukcesach rządu w walce z pandemią, sukcesach PiS-u w rozwoju polskiej armii, Rafale Trzaskowskim popierającym decyzję TSUE w sprawie kopalni na terenie Turowa. Przedstawiono także nagrania, na których Jarosław Kaczyński zachęca do przyjmowania szczepień na koronawirusa.

Wykonawcę utworu "The Ride" przykrył także Robert Lewandowski. Jak się okazało, w "Wiadomościach" TVP o Eurowizji powiedziano na samym końcu wydania. W 28 minucie programu, 2 minuty przed "Gościem Wiadomości", widzom ukazał się pasek informujący o wielkim finale międzynarodowego konkursu.

Białoruś

Alarm bombowy w samolocie Ryanair, natychmiast musiał lądować. Nagle zatrzymano białoruskiego opozycjonistę Romana Protasiewicza

CZYTAJ DALEJ

- Już dziś wieczorem muzyczne emocje. 26 krajów wystąpi w wielkim finale 65. konkursu piosenki Eurowizji w Rotterdamie - deklarował Michał Adamczyk, milcząc na temat Rafała Brzozowskiego. Na samym początku pokazano wypowiedź przedstawicielki San Marino, która opowiadała o emocjach i stresie, jakie towarzyszom przedsięwzięciu.

Opowiadano o wyróżniających się krajach, zakładach bukmacherskich oraz o wielkich zagranicznych talentach. - Chociaż Polska nie dostała się do wielkiego finału, to Rafał Brzozowski kibicuje wokalistom - wreszcie wspomniała dziennikarka TVP.

Następnie, na samym końcu mogliśmy dostrzec artystę, który wskazuje, że przedstawcielka San Marino jest jego faworytką. - Wielkie działa zostały wytoczone - dodał.

Co ciekawe, w całym materiale opisany fragment był jedynym, odnoszącym się do naszego reprezentanta.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Wiadomości TVP]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Artur Barciś odszedł z Kościoła. "Już dawno się pożegnałem"

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Andrzej Duda wykonał piękny gest na pogrzebie Wiesława Gołasa. Tego nikt się nie spodziewał

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Gwiazdy

Zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka zmagała się z ciężką chorobą

Czytaj więcej >
Klara Williams

Gwiazdy

Klara Williams wystąpi w "Twoja twarz brzmi znajomo". To siostrzenica Mateusza Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Nieoczekiwana śmierć Wiesława Gołasa. Znajomi aktora twierdzą, że zaczynał nabierać sił

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje Bart Sosnowski. Muzyk miał 38 lat

Czytaj więcej >