wtv.pl
Nowy kanał TVP

East News/Arkadiusz Ziolek

TVP rusza na podbój świata. Powstaje nowy kanał, będzie edukować widzów na zachodzie

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

TVP zapowiada wprowadzenie nowego kanału telewizyjnego. TVP World, jak mówi sama nazwa, skierowane ma być do widzów z całego świata. Początkowo dostępny ma być tylko w Internecie, a następnie również w telewizji satelitarnej.

TVP rozwija skrzydła. Takiej "ekspansji" nikt się nie spodziewał.

TVP wystartuje z nowym programem

Już wkrótce telewizja Jacka Kurskiego dostępna będzie nie tylko dla widzów w kraju, ale również na całym świecie. Na jesieni medium planuje wypuszczenie nowego kanału o wyjątkowym dużym zasięgu.

Chodzi o TVP World, które zapowiadane było już w ubiegłym roku. Kanał tworzony jest przede wszystkim z myślą o widzach z Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych.

Nowy program oparty będzie na bazie istniejącego obecnie Poland In, nadającego przez trzy godziny dziennie. Wkrótce, pod zmienioną nazwą dostępny będzie już przez 24 godziny na dobę.

- Na razie nadajemy blok trzygodzinny - potwierdził w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zarządca TVP World Marcin Darmas - Docelowo ma działać pełnowymiarowy kanał informacyjny - dodał.

Państwowa telewizja zwiększa swój zasięg

Początkowo TVP World widzowie będą mogli oglądać wyłącznie w Internecie. Na tym jednak władze medium nie zamierzają spocząć. Po starcie na jesieni przygotywać będą dostęp do kanału również na satelitach.

Oznacza to, że będzie można oglądać go również na telewizorach w pakietach satelitarnych, m.in. Astra 19,2 E, w której dostępny ma być w jakości HD.

Możliwość oglądania kanału w amerykańskich domach zapewnić może współpraca z Dish Network. Na razie pozostaje jednak w sferze planów.

Telewizja ma mieć głównie charakter informacyjny. Z wiadomości przekazanych przez Marcina Darmasa portalowi Wirtualne Media wynika, że nie będzie dotyczył jedynie wydarzeń z Polski.

- Będziemy mniej niż w Poland In mówić o Polsce, a bardziej mówić o regionie - wyjaśnił dyrektor TVP World - Kanał ma mówić o tym co się dzieje w Trójmorzu i tłumaczyć widzom na zachodzie, co się dzieje na wschodzie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: gazeta.pl

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Telewizja w Zambii

Zambia: Dziennikarz programu informacyjnego przerwał program i poskarżył się na swoje zarobki

Czytaj więcej >

Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020. O sprawie wypowiedział się Zbigniew Boniek

Czytaj więcej >
Do studia "Wiadomości" TVP nagle wjechał czołg z lufą skierowaną w Danutę Holecką

Niecodzienny widok w "Wiadomościach" TVP. Obok Danuty Holeckiej pojawił się czołg

Czytaj więcej >