wtv.pl
TVP

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

TVP pomimo pandemii zorganizowało koncert w rocznicę zamachu na Jana Pawła II

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

TVP o 20:15 przedstawiło swoim widzom koncert z okazji rocznicy zamachu na Jana Pawła II. Wcześniej transmitowano także mszę świętą w intencji papieża. Widowisko "Modlę się i przebaczam" zilustrowano archiwalnymi nagraniami z udziałem hierarchy oraz fragmentami Ewangelii. Jacek Kurski nawet nie próbował zachować pozorów. Akcja ruszyła pomimo pandemii.

Specjalny komunikat w sprawie koncertu TVP wydało Centrum Informacyjne Telewizji Polskiej. Poza informacją o planowanym wydarzeniu, nie przedstawiono wyjaśnień dotyczących zasad zapewniających bezpieczeństwo uczestnikom przedsięwzięcia. Jacek Kurski nawet nie próbował zachować pozorów dot. charakteru koncertu?

TVP w dobie pandemii organizuje kolejny koncert

Należy jednak zaznaczyć, iż podczas podobnych wydarzeń kulturalnych zawsze panują ustalone wcześniej zasady sanitarno-epidemiczne. Występujący artyści z pewnością mieli wykonywane testy na obecność koronawirusa. Niektórzy już mogli przyjąć obie dawki szczepienia.

Nie zmienia to jednak faktu, że inni artyści wciąż nie mogą organizować wydarzeń muzycznych dla swoich fanów. Poluzowanie tego obostrzenia nastąpi dopiero 15 maja. Przedsięwzięcia będą mogły odbywać się tylko i wyłącznie na świeżym powietrzu.

Niewykluczone, że kolejne prawa dla sektora kultury zostaną przywrócone dopiero w wakacje, gdy podobnych wydarzeń będzie więcej.

Ksiądz

Niecodzienne zdarzenie na pogrzebie. Grabarz "zaniemógł"

CZYTAJ DALEJ

W trakcie koncertu widzowie zobaczyli archiwalne nagrania z udziałem Jana Pawła II. Przedstawiono także eksponaty związane z zamachem na papieża. W tym celu z pomocą przyszło Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, które udostępniło swoje eksponaty.

Koncert odbył się w kościele świętego Piotra Apostoła w Wadowicach. Jak podaje TVP, świątynia powstała na znak wdzięczności Bogu za wybór Jana Pawła II na urząd papieski, a także za uratowanie jego życia przed kulą tureckiego zamachowca.

Koncert poprowadził Tomasz Wolny. Na scenie wystąpili zaś tacy artyści jak Krzysztof Cugowski, Eleni, Olga Szomańska, Alicja Szemplińska, Sebastian Karpiel-Bułecka, Dariusz Malejonek „Maleo”.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [TVP]

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >