wtv.pl
Ledno

materiały policyjne

Tragiczny finał poszukiwań dwójki nastolatków

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Ledno. W samo południe podano tragiczne wiadomości o finale poszukiwań Filipa oraz Marka. Nastolatkowie zostali wyłowieni z Odry. Wciąż konieczne będzie wyjaśnienie, co wydarzyło się, gdy dzieci opuściły dom.

  • W nocy z 10 na 11 maja funkcjonariusze policji rozpoczęli intensywne poszukiwania 13-letniego Filipa Pasiewicza oraz 15-letniego Marka Gawryszaka. Nastolatkowie opuścili dom w Lednie w okolicach godziny 15 i od tej pory nie nawiązali kontaktu z rodziną ani bliskimi

  • Od samego początku poszukiwań na nogi postawiono wszystkie możliwe jednostki. Niemal 200 przedstawicieli służb mundurowych próbowało odnaleźć chłopców. Ostatecznie po 4 dniach wyłowiono pierwsze ciało

  • Dziś podano dramatyczne wiadomości o śmierci drugiego nastolatka. Poszukiwania zostały zakończone, jednak śledztwo nadal trwa

Oficjalne informacje o finale poszukiwań w Lednie przekazał rzecznik prasowy lubuskiej policji - Marcin Maludny. Funkcjonariusz wydał komunikat dziś, tuż przed godziną 14:00. "Zakończyły się działania śledczych oraz wszystkich funkcjonariuszy biorących udział w akcji" - podał za pośrednictwem Twittera.

Ledno jest wsią ulokowaną na terenie województwa lubuskiego. Aglomeracja stanowi część gminy Trzebiechów, leżącego nieopodal Zielonej Góry. Miejscowość jest zamieszkana przez kilkuset Polaków.

Ledno. Nie żyje 15-letni Marek i 13-letni Filip

Tuż po wyłowieniu drugiego ciała z rzeki tożsamość dziecka zidentyfikowała jego rodzina. Jak podają śledczy, bliscy nastolatka zostali otoczeniu opieką psychologiczną. Maludny wskazał, że w poszukiwaniach nieustannie brało udział blisko 200 pracowników służb mundurowych. Działania służb trwały od poniedziałkowego popołudnia


Jeszcze dwa dni temu, bo 14 maja przedstawiciel prasowy lubuskiej policji przekazał informacje o wyłowieniu z Odry ciała pierwszego z zaginionych chłopców. "Tożsamość 13-latka została potwierdzona przez rodzinę, która została otoczona opieką psychologiczną" - deklarował w ostatni piątek.
Nowe informacje na temat sytuacji zawodowej Tomasza Komendy

Tomasz Komenda nie pracuje już u braci Collins. Wydano oświadczenie

CZYTAJ DALEJ

Łącznie przeszukano aż 1000 hektarów ziemi. Poszukiwania prowadzono w pobliskich zbiornikach wodnych, lasach oraz polach. Do działań wykorzystano drony, quady, policyjny śmigłowiec, kamery oraz łodzie. Zaangażowano także nurków.

Zidentyfikowanie ciał faktycznie kończy poszukiwania, jednak nie zamyka śledztwa. Wciąż niezbędne będzie wyjaśnienie, w jaki sposób doszło do śmierci, dlaczego nastolatkowie wpadli do Odry oraz wskazanie, co działo się po opuszczeniu domu w Lednie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Twitter/Lubuska Policja]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >