wtv.pl > Polska > Torowisko w Czerwionce podmyte przez ulewne deszcze. Nad ranem wykoleił się tam pociąg
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:18

Torowisko w Czerwionce podmyte przez ulewne deszcze. Nad ranem wykoleił się tam pociąg

Koło Rybnika doszło do wykolejenia się pociągu PKP IC
(zdjęcie ilustracyjne) Marek BAZAK/East News

Pasażerowie jednego z pociągów PKP przeżyli prawdziwe chwile grozy. Ich skład zsunął się z torowiska po godzinie 4 w piątek 16 lipca. Zablokowano ważną trasę, a utrudnienia są odczuwalne przez podróżnych, gdyż do zdarzenia doszło na odcinku, gdzie trasa jest jednotorowa.

Groźnie wyglądające zdarzenie z udziałem pociągu PKP zakończyło się bez poszkodowanych. Co zdarzyło się o 4:29 na torowisku w Czerwionce?

Pociąg PKP wykoleił i zsunął się po nasypie

16 lipca w Czerwionce pociąg PKP IC relacji Warszwa Wschodnia - Bohumin zsunął się z nasypu kolejowego. Wcześniej doszło do wykolejenia składu.

Na szczęście wagony nie przewróciły się zupełnie. Doszło jedynie do ich mocnego wychylenia się poza pion.

Chociaż do zdarzenia doszło nad ranem to utrudnienia mogą być odczuwalne jeszcze przez jakiś czas. Dotarcie służb technicznych na miejsce trwało.

Dodatkowo zablokowany fragment trasy kolejowej w Czerwionce w gminie Czerwionka-Leszczyny w woj. śląskim jest jednotorowy. Nie było możliwe kontynuowanie ruchu pociągów po tej trasie z ominięciem zablokowanego toru, gdyż jest on tylko jeden.

Powodem awarii na kolei są silne deszcze

Przypuszczenia mieszkańców okolic Rybnika się potwierdziły. Bezpośrednim powodem osunięcia się torowiska były ulewne deszcze odnotowywane w tamtej okolicy.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zdarzenia był podmyty po bardzo obfitych nocnych deszczach fragment toru. Komisja wyjaśni dokładne przyczyny zdarzenia - przekazał reprezentujący PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Karol Jakubowski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dopiero o 7:10 w Czerwionce rozpoczęto proces ponownego wkolejania pociągu. Pasażerowie kontynuowali podróż w inny sposób.

Uruchomiono komunikację zastępczą

Priorytetem dla pracujących na miejscu służb technicznych było przywrócenie ruchu na trasie Tychy - Rybnik. Pasażerowie, którzy o 4 nad ranem w piątek podróżowali wykolejonym pociągiem, kontynuowali swoją podróż autobusem.

Karol Jakubowski przekazał, że przewoźnik podstawił autokary. Jechały one w stronę Warszawy oraz Krakowa.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) Marek BAZAK/East News

Tagi: PKP Wypadek