wtv.pl
Nowe informacje na temat sytuacji zawodowej Tomasza Komendy

(zdjęcie wykadrowane) TRICOLORS/East News

Tomasz Komenda nie pracuje już u braci Collins. Wydano oświadczenie

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

  • W sobotę w czasie konferencji prasowej bracia Collins poinformowali, iż Tomasz Komenda już dla nich nie pracuje

  • Niesłusznie skazany mężczyzna zrezygnował z zajmowanego stanowiska po tym, jak otrzymał blisko 13 milionów odszkodowania za niesłuszne skazanie i pobyt w więzieniu

  • Bracia Collins wskazali, że teraz Tomasz Komenda skupia się na spędzaniu czasu z najbliższymi i cieszeniu się wolnością

Sprawa Tomasza Komendy dla wszystkich była szokująca. Kiedy okazało się, że po wyjściu z więzienia niektórzy ludzie chcą go wykorzystać, w stronę niesłusznie skazanego mężczyzny rękę wyciągnęli bracia Collins. Zaoferowali oni Tomaszowi Komendzie pracę. Jasne już jest, że ich współpraca się zakończyła. Znane są oficjalne powody tej decyzji.

Chociaż obecnie Tomasz Komenda może pochwalić się spokojnym życiem u boku ukochanej, to jeszcze do niedawna sytuacja nie była równie dobra. Nawet wyjście zza więziennych murów nie zakończyło wszystkich jego problemów.

Szybko na jaw wyszło, że niektórzy chcą wykorzystać fakt, iż Tomasz Komenda poszukuje pracy. Sam mężczyzna opowiedział o sytuacji, gdzie właściciel myjni samochodowej chciał przyciągnąć klientów, licząc, iż ci będą chcieli zobaczyć niesłusznie skazanego mężczyznę na żywo.

Pomocną dłoń w kierunku Tomasza Komendy wyciągnęli bracia Collins. To właśnie Grzegorz i Rafał postanowili zaproponować mężczyźnie pracę. Zagwarantowali, że jego wizerunek nie będzie w żadnym stopniu wykorzystywany. Wiadomo już, iż współpraca ta została zakończona.

Bracia Collins zaoferowali pracę Tomaszowi Komendzie

Jeszcze przed otrzymaniem odszkodowania za niesłuszne skazanie Tomasz Komenda nie ukrywał, iż po wieloletnim pobycie w więzieniu musi znaleźć pracę i zacząć zarabiać. Nie mógł pochwalić się bogatym CV, ale nie ukrywał też, że nie liczy na intratne propozycje zawodowe.

Syn Krzysztofa Krawczyka

Pierwsza żona Krawczyka o jego synu: Trzeba pomóc temu dziecku

CZYTAJ DALEJ

Tomasz Komenda chciał po prostu zarabiać, tak by móc normalnie żyć. Sytuacja była dla niego wyjątkowo trudna, gdyż albo był bezrobotny, albo pracował na bardzo słabo opłacanych stanowiskach, gdzie chciano go wykorzystywać.

Za pośrednictwem Instagrama Rafał Collins zaproponował mężczyźnie pracę. Związane to było z jego oburzeniem na zachowanie innych pracodawców. Już po kilku dniach od opublikowania w mediach społecznościowych odezwy do Tomasza Komendy, panowie spotkali się i nawiązali współpracę. Ta właśnie dobiegła końca.

Tomasz Komenda nie pracuje już u braci Collins

Według informacji przekazywanych przez portal NaTemat, w sobotę potwierdzono doniesienie mówiące o zakończeniu współpracy braci Collins oraz Tomasza Komendy. Miało to miejsce na konferencji prasowej.

Tuż przed charytatywną galą Collins Charity Fight Night jeden z braci Collins, Rafał, ogłosił, iż Tomasz Komenda nie jest już dłużej z nimi związany. Wyjaśnił, dlaczego doszło do takiej zmiany.

Tomasz Komenda nie już naszym współpracownikiem, gdyż jego sytuacja materialna pozwala mu na dzień dzisiejszy cieszyć się życiem, rodziną, każdą wolną chwilą na wolności, tym, co mu pozostało. Na wolności — przekazano na konferencji.

Odszkodowanie pozwala mu prowadzić zupełnie inne życie

Przypomnijmy, że Tomasz Komenda w lutym 2021 roku zakończył proces o odszkodowanie za niesłuszne skazanie. Sąd Okręgowy w Opolu zasądził na jego rzecz 12 milionów 811 tysięcy złotych odszkodowania.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: NaTemat / SuperExpress

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Weekendowa przerwa techniczna w bankach. Jakie utrudnienia czekają na klientów?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Polska

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany lotnisku. Służby zabrały mu telefon i leki

Czytaj więcej >