wtv.pl
Marek BAZAK/East News

Marek BAZAK/East News

Telefon się urywa, ale śladów nie ma. Jacek Jaworek nadal na wolności

22 Lipca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Trwają poszukiwania Jacka Jaworka, podejrzanego o zabójstwo trzech osób. Policja wyznaczyła nagrodę rzędu 20 tys. zł za pomoc w schwytaniu sprawcy i opublikowała wskazówki dotyczące znaków rozpoznawczych. Obywatele telefonują, aby wesprzeć śledczych, ale mężczyzna pozostaje nieuchwytny.

Jacek Jaworek na celowniku policji i prokuratury

Od tragedii w Borowcach minęło 12 dni. Policja dokłada wszelkich starań, aby ustalić okoliczności zabójstwa i schwytać podejrzanego Jacka Jaworka. Dotychczasowe aktywności mundurowych nie przynoszą jednak efektów.

Od wtorku 13 lipca Jacek Jaworek jest poszukiwany listem gończym. Prokurator przedstawił mu zaoczny zarzut potrójnego zabójstwa. Na tej podstawie wydano wniosek o aresztowanie, który już został zaakceptowany przez sąd.

Podjęliśmy również stosowne czynności w zakresie poszukiwań międzynarodowych - przyznał w rozmowie z Wirtualną Polską Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Obywatele włączyli się w poszukiwania

Śledczy wyznaczyli nagrodę w wysokości 20 tys. zł dla osób, które pomogą w schwytaniu sprawcy. Policja otrzymuje kilkanaście telefonów w sprawie Jacka Jaworka. Obywatele próbują wskazać jego miejsce pobytu i przekazać wskazówki dotyczące poszukiwań.

Po jednym z telefonów policjanci udali się nad Jezioro Tarnobrzeskie. Na miejscu przebywał mężczyzna, który przypominał Jacka Jaworka. Okazało się jednak, że to nie on.

Jak rozpoznać Jacka Jaworka?

W celu wzmocnienia poszukiwań policja opublikowała na swojej oficjalnej stronie rysopis podejrzanego. 52-letni Jacek Jaworek jest tęgiej budowy ciała i mierzy 170-180 cm. Ma jasne, krótkie włosy i owalną twarz.

Mężczyzna był ubrany prawdopodobnie w granatowe dżinsy i koszulkę z krótkim rękawem w tym samym kolorze. Policja podpowiada, że Jacek Jaworek może mieć przy sobie kurtkę lub bluzę w jasnym odcieniu.

Jedna cecha charakterystyczna, którą odkryli śledczy, może pomóc w poszukiwaniach. Okazuje się bowiem, że Jacek Jaworek ma narośl na prawej łopatce o rozmiarze 5-7 cm, którą widać przez koszulkę.

Każdy, kto jest w posiadaniu wartościowych informacji na temat podejrzanego powinien skontaktować się z policją. Dostępne są trzy numery telefonu: 798 031 306, 47 858 12 55 lub 112.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >