wtv.pl > Polska > Telefon się urywa, ale śladów nie ma. Jacek Jaworek nadal na wolności
Maria Glinka
Maria Glinka 14.06.2022 02:02

Telefon się urywa, ale śladów nie ma. Jacek Jaworek nadal na wolności

Marek BAZAK/East News
Marek BAZAK/East News

Trwają poszukiwania Jacka Jaworka, podejrzanego o zabójstwo trzech osób. Policja wyznaczyła nagrodę rzędu 20 tys. zł za pomoc w schwytaniu sprawcy i opublikowała wskazówki dotyczące znaków rozpoznawczych. Obywatele telefonują, aby wesprzeć śledczych, ale mężczyzna pozostaje nieuchwytny.

Jacek Jaworek na celowniku policji i prokuratury

Od tragedii w Borowcach minęło 12 dni. Policja dokłada wszelkich starań, aby ustalić okoliczności zabójstwa i schwytać podejrzanego Jacka Jaworka. Dotychczasowe aktywności mundurowych nie przynoszą jednak efektów.

Od wtorku 13 lipca Jacek Jaworek jest poszukiwany listem gończym. Prokurator przedstawił mu zaoczny zarzut potrójnego zabójstwa. Na tej podstawie wydano wniosek o aresztowanie, który już został zaakceptowany przez sąd.

Podjęliśmy również stosowne czynności w zakresie poszukiwań międzynarodowych - przyznał w rozmowie z Wirtualną Polską Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Obywatele włączyli się w poszukiwania

Śledczy wyznaczyli nagrodę w wysokości 20 tys. zł dla osób, które pomogą w schwytaniu sprawcy. Policja otrzymuje kilkanaście telefonów w sprawie Jacka Jaworka. Obywatele próbują wskazać jego miejsce pobytu i przekazać wskazówki dotyczące poszukiwań.

Po jednym z telefonów policjanci udali się nad Jezioro Tarnobrzeskie. Na miejscu przebywał mężczyzna, który przypominał Jacka Jaworka. Okazało się jednak, że to nie on.

Jak rozpoznać Jacka Jaworka?

W celu wzmocnienia poszukiwań policja opublikowała na swojej oficjalnej stronie rysopis podejrzanego. 52-letni Jacek Jaworek jest tęgiej budowy ciała i mierzy 170-180 cm. Ma jasne, krótkie włosy i owalną twarz.

Mężczyzna był ubrany prawdopodobnie w granatowe dżinsy i koszulkę z krótkim rękawem w tym samym kolorze. Policja podpowiada, że Jacek Jaworek może mieć przy sobie kurtkę lub bluzę w jasnym odcieniu.

Jedna cecha charakterystyczna, którą odkryli śledczy, może pomóc w poszukiwaniach. Okazuje się bowiem, że Jacek Jaworek ma narośl na prawej łopatce o rozmiarze 5-7 cm, którą widać przez koszulkę.

Każdy, kto jest w posiadaniu wartościowych informacji na temat podejrzanego powinien skontaktować się z policją. Dostępne są trzy numery telefonu: 798 031 306, 47 858 12 55 lub 112.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: