wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Szymon Hołownia o mediach publicznych. "Nie popieramy projektu likwidacji TVP Info"

16 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Rafał Trzaskowski raczej nie będzie zadowolony, słysząc, że kolejną osobą, która nie ma zamiaru poprzeć jego plany likwidacji TVP Info, jest Szymon Hołownia. To kolejny polityk, który nie podzielił poglądu, że problem związany z mediami publ

  • Polska 2050 nie poprze wniosku autorstwa Platformy Obywatelskiej dotyczącego likwidacji TVP Info

  • Szymon Hołownia wskazał, że media publiczne są potrzebne

  • To kolejna po m.in. PSL, Konfederacji, czy Lewicy klub, który negatywnie odniósł się do tego pomysłu

Stanowisko Szymona Hołowni w stosunku do planów likwidacji TVP Info jest jasne. Lider Polska 2050 nie ma zamiaru wyrazić aprobaty dla planów Rafała Trzaskowskiego, Borysa Budki oraz Platformy Obywatelskiej. To kolejny sojusznik, którego stracił prezydent Warszawy.

W ostatnich dniach ruch Polska 2050 Szymona Hołowni poinformował o kolejnych transferach wśród polityków opozycji. Niestety Platforma Obywatelska nie może liczyć na poparcie nowej siły politycznej w swoich szumnie zapowiadanych planach.

Polska 2050 i Szymon Hołownia stali się kolejną siłą polityczną w Polsce

Działania Szymona Hołowni dotyczące kolejnych głośnych zmian barw klubowych, zostały dość dosadnie skomentowane przez dziennikarza Tomasza Lisa. Zarzuca on politykowi, że jego strategia nie służy pokonywaniu konfliktów, a wręcz przeciwnie - je tworzy (więcej na ten temat przeczytać możesz >TUTAJ<).

Teraz w związku z liderem Polska 2050 głośno zrobiło się ze względu na jego stanowisko w stosunku do pomysłu likwidacji TVP Info. W czasie konferencji Platformy Obywatelskiej takie plany zapowiedzieli Rafał Trzaskowski oraz Borys Budka.

Niestety po tym, jak poparcia tego planu odmówiły inne partie, w tym m.in. PSL, Lewica, czy nawet Konfederacja, do grona osób, które sprzeciwiają się takiemu krokowi, dołączył Szymon Hołownia. Chociaż były prowadzący "Mam Talent" nie zasiadł jeszcze w Sejmowych ławach, to dość dużo mówi się o jego zaskakująco dobrych wynikach.

Sondaże wprost mówią o tym, że już teraz Polki i Polacy dość chętnie oddaliby głos na lidera Polska 2050 i sam stworzony przez niego ruch. O jego polityczną pozycję i zjednywanie sobie wyborców mogą zacząć się martwić niemal wszyscy w Sejmie (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

TVP Info zdaniem Szymona Hołowni jest potrzebne?

W kwestii pomysłu likwidacji TVP Info Szymon Hołownia nie pozostawia złudzeń. Nie zdecydował się na typowe dla polityków tzw. lanie wody, mające na celu niepodanie konkretnej odpowiedzi, mogącej zrazić do niego niektórych wyborców.

- Nie popieramy projektu likwidacji TVP INFO, dlatego że trzeba pamiętać, że media publiczne są potrzebne - powiedział wprost Szymon Hołownia. Zdecydował się również na wyjaśnienie swojego stanowiska w tej kwestii.

- One docierają do wielu miejsc, do których inne media nie docierają - dodał startujący w ostatnich wyborach prezydenckich polityk. Rafał Trzaskowski i Platforma Obywatelska zostali na polu bitwy sami?

Telewizja Polska walczy o pokazanie, że jest potrzebna

Jakiś czas temu na profilach Platformy Obywatelskiej pojawiły się wpisy dokumentujące początek zbierania podpisów pod obywatelskim projektem wnioskującym o likwidację TVP Info. W całej Polsce w regionalnych biurach osoby popierające ten pomysł mogły wyrazić swoje poparcie i dołożyć przysłowiową cegiełkę w drodze legislacyjnej projektu.

Na odpowiedź ze strony Telewizji Polskiej prowadzonej przez Jacka Kurskiego nie trzeba było długo czekać. Szybko poinformowano o stworzeniu specjalnej linii, gdzie widzowie mogli anonimowo dzwonić i wyrażać swoje poparcie dla działalności TVP Info (więcej na ten temat przeczytać można >TUTAJ<). Niestety spora część internautów szybko zauważyła, że telefony są wyjątkowo mechaniczne, a najczęściej powtarzane słowo to "rzetelność".

Źródło: NaTemat

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >
TVP w obronie Lewicy

TV

TVP pokazuje pozytywne wobec Lewicy materiały

Czytaj więcej >
"Wiadomości" TVP

TV

"Wiadomości" TVP znowu atakują TVN. Tym razem poszło o Obajtka

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Kamerzysta upokorzył osobę niepełnosprawną. Kazali mu m. in. wejść do kontenera na śmieci

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Fala krytyki po "Pytanie na śniadanie". Prowadzący nie mieli maseczek

Czytaj więcej >