Szymon Hołownia został skrytykowany przez Tomasza Lisa. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 16 Lutego 2021

Tomasz Lis krytycznie o Szymonie Hołowni: „Wyłuskiwanie posłów sąsiadom z tej samej ulicy”

Na Twitterze Tomasza Lisa pojawił się wpis uderzający w działalność Szymona Hołowni. Co jakiś czas założyciel ruchu Polska 2050 organizuje konferencje prasowe, informujące o kolejnych posłach i posłankach, którzy decydują się na dołączenie do jego planów. Sposób działania byłego prowadzącego "Mam Talent", zdaniem dziennikarza, generuje kolejne konflikty i nie służy rozwiązywaniu problemów.

Szymon Hołownia został skrytykowany przez Tomasza Lisa w mediach społecznościowych. Dziennikarz za pomocą Twittera negatywnie ocenia działania aspirującego polityka.

W sondażach Szymon Hołownia zdobywa kolejne punkty procentowe, jednak nie wystarczyło to, by Tomasz Lis spojrzał na jego działania nieco łaskawszym okiem. Pod adresem lidera ruchu Polska 2050 padło kilka gorzkich słów.

Działania Szymona Hołowni krytykowane przez Tomasza Lisa

Z wpisu Tomasza Lisa na Twitterze można odnieść wrażenie, iż niejako uważa on działalność Szymona Hołowni za szkodliwą dla opozycji. Chociaż we wpisie nie pada imię i nazwisko lidera ruchu Polska 2050, to nie ulega wątpliwości, że to właśnie o nim jest mowa.

- Wyłuskiwanie posłów sąsiadom z tej samej ulicy to jedynie pomysł na generowanie złej krwi i nowego konfliktu - rozpoczyna swój wpis na Twitterze Tomasz Lis. Jest to komentarz do poniedziałkowego ogłoszenia kolejnych zmian personalnych w sejmowych partiach.

Złotoryja. Bezdomni podczas mszy zaczęli spożywać trunki wysokoprocentowe. Konieczna była interwencja policjiZłotoryja. Bezdomni podczas mszy zaczęli spożywać trunki wysokoprocentowe. Konieczna była interwencja policjiCzytaj dalej

Po tym, jak była minister sportu Joanna Mucha stwierdziła, że nie jest jej już po drodze z profilem Platformy Obywatelskiej, o swoim odejściu z KO poinformowała w poniedziałek kolejna posłanka tej partii. Polityczką, która skusiła się na program Szymona Hołowni, jest Paulina Hennig-Kloska.

Szymon Hołownia nie pomaga rozwiązywać obecnych politycznych problemów?

W drugiej części krótkiego komentarza Tomasz Lis decyduje się na wyjaśnienie, dlaczego uważa działania nowego na scenie politycznej Szymona Hołowni za niewłaściwe. Okazuje się, że dziennikarz widzi problem w tym, jak lider Polska 2050 traktuje pokrewne politycznie partie.

- Żadnego problemu to nie rozwiązuje, tworzy wyłącznie nowe - dodaje dziennikarz. Warto tutaj podkreślić, iż coraz więcej obserwatorów działań Szymona Hołowni zaczyna zauważać, że niedługo Polska 2050 nie będzie alternatywą dla szukających nowości wyborców, gdyż jej szeregi zajmują kolejne dobrze znane z sejmowych korytarzy twarze.

To jednak nie koniec wpisów, które pojawiły się na profilu Tomasza Lisa na Twitterze w tym temacie. Niecałą godzinę po opublikowaniu powyższego wpisu zdecydował się on na dodanie kilku słów wyjaśnienia.

Tomasz Lis zdradza przepis na to, jak "uratować Polskę"

- Polskę można uratować osłabiając PiS i walcząc z PiS, a nie podgryzając partnerów z Lewicy czy KO - napisał w mediach społecznościowych dziennikarz związany w przeszłości Polsatem, czy TVN.

O tym, że Szymon Hołownia to coraz poważniejszy gracz na polskiej scenie politycznej, mówią już nie tylko przekonani przez niego Polacy. Potwierdzają to kolejne sondaże, które jasno wskazują, że jego potencjał w następnych wyborach może zaskoczyć zarówno sporą część polityków partii opozycyjnych, jak i samą partię rządzącą (więcej na ten temat przeczytać można >TUTAJ<).

Źródło: Twitter.com @lis_tomasz / TVP Info

Artykuły polecane przez redakcję WTV: