wtv.pl
Już dziś na szczepienia zarejestrować może się kolejny rocznik

(zdjęcie wykadrowane) ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Szczepienia przeciwko COVID-19. Dziś ruszają zapisy dla kolejnego rocznika

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Informacje dotyczące szczepienia to teraz wiadomości, które dla sporej części Polek i Polaków najważniejsze wieści danego dnia. Dziś kolejna grupa obywateli może zarejestrować się na przyjęcie szczepionki przeciwko koronawirusowi. Narodowy P

  • 16 kwietnia system zezwolił na rejestrację na szczepienia kolejnej grupie Polek i Polaków

  • Od dziś swoje terminy na przyjęcie pierwszej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 otrzymywać zaczną osoby urodzone w 1966 r.

  • 55-latkowie od północy mogą przy pomocy m.in. portalu pacjent.gov.pl wskazywać kiedy i gdzie chcą stawić się na szczepienie

Na ten moment do szczepienia używać można już aż czterech preparatów: Pfizera, Moderny, AstraZeneci oraz Johnson & Johnson. Ta ostatnia nie będzie dostępna dla wszystkich, przeznaczona jest dla szczególnej grupy obywateli, mianowicie osób, które nie mogą samodzielnie stawić się na szczepienie. 

Specjalne zespoły będą odwiedzać osoby obłożnie chore i prowadzić proces szczepień mobilnie. Wybranie akurat produktu firmy J&J związane jest z faktem, iż producent deklaruje, iż do obrony przed COVID-19 wystarczy zaledwie jedna dawka.

Ważną informacją dla sporej grupy obywateli jest natomiast fakt, iż od dziś kolejny rocznik otrzymał możliwość zapisania się na konkretną datę przyjęcia szczepionki. Grupa ta nie należy do małych.

Koronawirus: osoby mające 55 lat od dziś mogą rejestrować się na szczepienie

Każdy kolejny dzień to otwarcie furtki do szczepienia dla kolejnych roczników. Mimo wcześniejszej wpadki związanej z umożliwieniem rejestracji osobom 40-letnim, rządzący nie rezygnują z dalszego realizowania założonego kalendarza.

16 kwietnia na portalu pacjent.gov.pl na szczepienie zapisywać się mogą osoby mające 55 lat. Wszyscy urodzeni w 1966 r. mogą już od północy wyrażać chęć przyjęcia pierwszej dawki szczepionki przeciwko COVID-19.

Wcześniej Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na zmiany dotyczące przydzielania punktów, gdzie kierowani będą poszczególni pacjenci. Początkowo system proponujący kilka punktów szczepień, nie był ograniczony względem ilości kilometrów od miejsca zamieszkania pacjenta. Obecnie taka regulacja funkcjonuje.

Michał Dworczyk przekazał informacje na temat nowego sposobu szczepień

W czasie wczorajszej konferencji prasowej ministra Michała Dworczyka poruszono kilka kwestii, które dla wszystkich osób oczekujących na swoje szczepienie są istotne. Przede wszystkim Polacy dowiedzieli się, że uruchomione zostają punkty szczepień w trybie drive-thru.

Dodatkowo faktem stają się powszechne punkty szczepień. Według danych przekazanych przez ministra Michała Dworczyka obecnie działać będzie 16 takich miejsc.

Tzw. uwalnianie kolejnych roczników sprawia, że liczba zaszczepionych osób dynamicznie rośnie. Dziś swoje terminy na szczepienie zaczną otrzymać osoby urodzone w 1966 r. Jutro natomiast analogiczna sytuacja będzie dotyczyła 54-latków, czyli osób z 1967 r.

Ile Polaków otrzymało już szczepionkę przeciwko COVID-19?

Liczby dotyczące miejsca, w którym znajduje się Narodowy Program Szczepień, podawane są regularnie. Wczoraj resort zdrowia informował, iż łącznie wykonano już ponad 8 200 000 szczepień. W tym jednak jedynie 2 190 295 pacjentów to pacjenci, którzy otrzymali obie dawki.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter.com @MZ_GOV_PL @PremierRP @szczepimysie / Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >