wtv.pl

Screen pochodzi z programu WP

Prof. Simon o tym, co miało się dziać na uczelni o. Rydzyka: To jest szkodliwe społecznie

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Portal o2.pl opublikował rozmowę ze studentem założonej przez ojca Tadeusza Rydzyka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Według jego relacji w placówce nagminnie łamane są zasady reżimu sanitarnego.

Mężczyzna postanowił nagłośnić sprawę po tym, jak zaraził się koronawirusem, prawdopodobnie w toruńskim akademiku. Młodzi mieli bowiem tłoczyć się w trzyosobowych pokojach, a na terenie uczelni odbywały się choćby imprezy taneczne.

Po opublikowanych przez portal rewelacjach sprawą zajął się sanepid. Wyniki kontroli trudno uznać jednak za zaskakujące. Bydgoscy inspektorzy nie dopatrzyli się łamania obostrzeń przez władze WSKSiM.

Prof. Simon: Skandal i samowola

Choć zdaniem sanepidu na uczelni ojca Rydzyka nie złamano zasad reżimu sanitarnego, nie oznacza to końca kontrowersji. Materiały opublikowane przez o2, na których m.in. uwieczniono trzymających się za ręce, tańczących studentów, na twarzach których nie widnieją maseczki, skomentował prof. Krzysztof Simon.

W rozmowie z Wirtualną Polską wirusolog, który w ciągu ostatniego roku wyrósł na jednego z głównych komentatorów sytuacji epidemicznej, aferę w szkole redemptorysty określił mianem skandalicznej.

Za takie rzeczy powinien być wytoczony proces karny – ocenił goszczący w programie "Newsroom" członek Rady Medycznej ds. COVID-19.

Pytany o kontrolę sanepidu, która nie wykazała nieprawidłowości, wirusolog odparł: – Jeśli były takie rzeczy, jest to oczywisty skandal, samowola. [...] Ja wiem, że się prokuratura czym innym zajmuje niż takimi ekscesami, ale to jest szkodliwe społecznie.

Prof. Simon zwrócił uwagę, że sam lubi się bawić i w normalnych warunkach cieszą go obrazki bawiących się młodych, jednak obecnie nadal trwa epidemia. – Oni się tutaj bawią, a my nie mamy gdzie przyjąć ich umierających rodziców czy dziadków – mówił.

Ekspert dodał, że obecnie znacznie obniżył się wiek pacjentów przyjmowanych do szpitala w związku z ciężkim przebiegiem zakażenia. Zaznaczył, że na zachowania, jakie przedstawiają opublikowane fotografie, jest zdecydowanie za wcześnie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: o2.pl / WP / WTV

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

28-letni mężczyzna utopił się w czasie kąpieli w jeziorze w Boszkowie
Czytaj więcej >

Polska

Na autostradzie w okolicach Szczecina płonie czołg. Doszło do eksplozji
Czytaj więcej >

Polska

Wierzący antyszczepionkowcy próbują przekonać, że szczepienia są niebezpieczne. Odwołują się do Bożej Ochrony
Czytaj więcej >

Polska

Pożar w Nowej Białej. Spłonęły zabytkowe budynki
Czytaj więcej >

Polska

Rozpoczęto zbiórki na rzecz pogorzelców z Nowej Białej. Akcję ogłasza abp Jędraszewski
Czytaj więcej >

Polska

Tragedia na wsi. Nie żyje strażak
Czytaj więcej >
Konrad Wrzesiński

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]