wtv.pl
Prof. Simon skomentował doniesienia o łamaniu obostrzeń na uczelni Tadeusza Rydzyka.

Screen pochodzi z programu WP

Prof. Simon o tym, co miało się dziać na uczelni o. Rydzyka: To jest szkodliwe społecznie

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Prof. Simon skomentował doniesienia o łamaniu obostrzeń na uczelni Tadeusza Rydzyka. Według medialnych informacji w toruńskiej placówce odbywały się imprezy i konferencje, a młodzież tłoczyła się w niewielkich pokojach. – Za takie rzeczy powi

Portal o2.pl opublikował rozmowę ze studentem założonej przez ojca Tadeusza Rydzyka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Według jego relacji w placówce nagminnie łamane są zasady reżimu sanitarnego.

Mężczyzna postanowił nagłośnić sprawę po tym, jak zaraził się koronawirusem, prawdopodobnie w toruńskim akademiku. Młodzi mieli bowiem tłoczyć się w trzyosobowych pokojach, a na terenie uczelni odbywały się choćby imprezy taneczne.

Po opublikowanych przez portal rewelacjach sprawą zajął się sanepid. Wyniki kontroli trudno uznać jednak za zaskakujące. Bydgoscy inspektorzy nie dopatrzyli się łamania obostrzeń przez władze WSKSiM.

Prof. Simon: Skandal i samowola

Choć zdaniem sanepidu na uczelni ojca Rydzyka nie złamano zasad reżimu sanitarnego, nie oznacza to końca kontrowersji. Materiały opublikowane przez o2, na których m.in. uwieczniono trzymających się za ręce, tańczących studentów, na twarzach których nie widnieją maseczki, skomentował prof. Krzysztof Simon.

W rozmowie z Wirtualną Polską wirusolog, który w ciągu ostatniego roku wyrósł na jednego z głównych komentatorów sytuacji epidemicznej, aferę w szkole redemptorysty określił mianem skandalicznej.

Za takie rzeczy powinien być wytoczony proces karny – ocenił goszczący w programie "Newsroom" członek Rady Medycznej ds. COVID-19.

Pytany o kontrolę sanepidu, która nie wykazała nieprawidłowości, wirusolog odparł: – Jeśli były takie rzeczy, jest to oczywisty skandal, samowola. [...] Ja wiem, że się prokuratura czym innym zajmuje niż takimi ekscesami, ale to jest szkodliwe społecznie.

Prof. Simon zwrócił uwagę, że sam lubi się bawić i w normalnych warunkach cieszą go obrazki bawiących się młodych, jednak obecnie nadal trwa epidemia. – Oni się tutaj bawią, a my nie mamy gdzie przyjąć ich umierających rodziców czy dziadków – mówił.

Ekspert dodał, że obecnie znacznie obniżył się wiek pacjentów przyjmowanych do szpitala w związku z ciężkim przebiegiem zakażenia. Zaznaczył, że na zachowania, jakie przedstawiają opublikowane fotografie, jest zdecydowanie za wcześnie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: o2.pl / WP / WTV

Podobne artykuły

Polska

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?

Czytaj więcej >

Polska

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła w Katowicach. Stwierdzono rozległe obrażenia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Kłodzko. Tragedia na torach. Zginęła kobieta

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Musi zapłacić zaległy abonament RTV, mimo że nie ma telewizora. Dziwna reakcja Poczty Polskiej

Czytaj więcej >
Twitter & Śląska Policja

Polska

Wypadek w Katowicach. Pojawiło się nowe nagranie, pokazuje zupełnie inną perspektywę

Czytaj więcej >
Pixabay/cbakobus - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Popularne produkty wycofane ze sklepów. Aż 12 rodzajów lodów skażonych tlenkiem etylenu

Czytaj więcej >