wtv.pl
Prof. Simon skomentował doniesienia o łamaniu obostrzeń na uczelni Tadeusza Rydzyka.

Screen pochodzi z programu WP

Prof. Simon o tym, co miało się dziać na uczelni o. Rydzyka: To jest szkodliwe społecznie

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Prof. Simon skomentował doniesienia o łamaniu obostrzeń na uczelni Tadeusza Rydzyka. Według medialnych informacji w toruńskiej placówce odbywały się imprezy i konferencje, a młodzież tłoczyła się w niewielkich pokojach. – Za takie rzeczy powi

Portal o2.pl opublikował rozmowę ze studentem założonej przez ojca Tadeusza Rydzyka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Według jego relacji w placówce nagminnie łamane są zasady reżimu sanitarnego.

Mężczyzna postanowił nagłośnić sprawę po tym, jak zaraził się koronawirusem, prawdopodobnie w toruńskim akademiku. Młodzi mieli bowiem tłoczyć się w trzyosobowych pokojach, a na terenie uczelni odbywały się choćby imprezy taneczne.

Po opublikowanych przez portal rewelacjach sprawą zajął się sanepid. Wyniki kontroli trudno uznać jednak za zaskakujące. Bydgoscy inspektorzy nie dopatrzyli się łamania obostrzeń przez władze WSKSiM.

Prof. Simon: Skandal i samowola

Choć zdaniem sanepidu na uczelni ojca Rydzyka nie złamano zasad reżimu sanitarnego, nie oznacza to końca kontrowersji. Materiały opublikowane przez o2, na których m.in. uwieczniono trzymających się za ręce, tańczących studentów, na twarzach których nie widnieją maseczki, skomentował prof. Krzysztof Simon.

W rozmowie z Wirtualną Polską wirusolog, który w ciągu ostatniego roku wyrósł na jednego z głównych komentatorów sytuacji epidemicznej, aferę w szkole redemptorysty określił mianem skandalicznej.

Za takie rzeczy powinien być wytoczony proces karny – ocenił goszczący w programie "Newsroom" członek Rady Medycznej ds. COVID-19.

Pytany o kontrolę sanepidu, która nie wykazała nieprawidłowości, wirusolog odparł: – Jeśli były takie rzeczy, jest to oczywisty skandal, samowola. [...] Ja wiem, że się prokuratura czym innym zajmuje niż takimi ekscesami, ale to jest szkodliwe społecznie.

Prof. Simon zwrócił uwagę, że sam lubi się bawić i w normalnych warunkach cieszą go obrazki bawiących się młodych, jednak obecnie nadal trwa epidemia. – Oni się tutaj bawią, a my nie mamy gdzie przyjąć ich umierających rodziców czy dziadków – mówił.

Ekspert dodał, że obecnie znacznie obniżył się wiek pacjentów przyjmowanych do szpitala w związku z ciężkim przebiegiem zakażenia. Zaznaczył, że na zachowania, jakie przedstawiają opublikowane fotografie, jest zdecydowanie za wcześnie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: o2.pl / WP / WTV

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Polska

Weekendowa przerwa techniczna w bankach. Jakie utrudnienia czekają na klientów?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Polska

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany lotnisku. Służby zabrały mu telefon i leki

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska

Prof.Horban: Rada Medyczna coraz bliżej zarekomendowania obostrzeń. Ograniczenia na wzór Francji

Czytaj więcej >
Straż Graniczna komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Polska

"Odmówili złożenia takiego wniosku w Polsce". SG komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Czytaj więcej >
Protesty: pod Kancelarią Premiera rozbiło się "czerwone miasteczko"

Polska

Protest pracowników sądów i prokuratur. Pod KPRM wyrosło "czerwone miasteczko"

Czytaj więcej >
Lublin

Polska

Lublin: Odnaleziono ciała trójki martwych dzieci. Ich matka przyznała się, że to ona je zabiła

Czytaj więcej >