wtv.pl > Polska > Syn Mariana Banasia zatrzymany przez CBA. Szef NIK nagle poinformował
Janek Janek
Janek Janek 19.03.2022 08:56

Syn Mariana Banasia zatrzymany przez CBA. Szef NIK nagle poinformował

Marian Banaś
Piotr Molecki

Syn Mariana Banasia został właśnie zatrzymany przez służby. CBA dokonało przechwycenia syna prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

O wydarzeniu poinformował sam Marian Banaś. Prezes NIK za pośrednictwem Twittera poinformował o zatrzymaniu jego syna, Jakuba Banasia, przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Funkcjonariusze zatrzymali syna byłego członka rządu na lotnisku Kraków Balice. CBA wkroczyło, wedle przekazu Mariana Banasia, około godziny 13:30.

Syn Mariana Banasia właśnie wracał z urlopu wraz z małżonką. Prezes Najwyższej Izby Kontroli podkreślił, że za zatrzymanie odpowiedzialni są funkcjonariusze z krakowskiej delegatury CBA.

W komunikacie CBA możemy przeczytać, że śledczy zgromadzili sporo materiału dowodowego, który pozwolił im w toku działań na "przeprowadzenie dzisiaj dwóch realizacji".

Co więcej, Polsat News podaje, że oprócz Jakuba Banasia Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało również Tadeusza G., dyrektora Izby Skarbowej w Krakowie. Obaj zatrzymani mają zostać przewiezieni docelowo do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku. Tam też usłyszą zarzuty.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Twitter

Tagi: NIK Polska
Powiązane