wtv.pl > Polityka > Kim jest żona Przemysława Czarnka? Nie tak ją sobie wyobrażano
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:18

Kim jest żona Przemysława Czarnka? Nie tak ją sobie wyobrażano

Katarzyna Czarnek
Wikimedia Commons/Government of Poland - zdjęcie ilustracyjne

Nie tak wyobrażano sobie żonę Przemysława Czarnka. Niedawno minister pochwalił się osiągnięciem swojej małżonki - obronionym doktoratem z biologii. Komentujący niedowierzali.

Jak kariera naukowa żony ministra pokrywa się z tym, jak widzi on rolę kobiet w społeczeństwie?

Żona Przemysława Czarnka robi karierę naukową. Jak to się ma do jego poglądów?

Temat żony Czarnka niemal od początku jego urzędowania na stanowisku ministra edukacji budził wiele kontrowersji. Zastanawiano się, kim jest kobieta, której mąż twierdzi, że inne przedstawicielki jej płci nie powinny robić kariery.

- Idź i pracuj, jeździj na traktorze, na kombajnie, ucz się, rób karierę. Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do tragicznych konsekwencji. Pierwsze dziecko rodzi się nie w wieku 20-25 lat, tylko w wieku 30 lat. Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile tych dzieci można urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez pana Boga powołana - mówił Czarnek w 2019 roku.

Okazało się, że Katarzyna Czarnek stara się tę karierę jednak robić. Poświęciła się naukom biologicznym. Jest współautorką podręcznika do mikrobiologii wydanego przez KUL. Na co dzień prowadzi zajęcia dla studentów.

Niedawno na swoim Twitterze, Przemysław Czarnek pochwalił się osiągnięciem swojej żony.

Czarnkowie mają dwoje dzieci - córkę i syna. Rzadko pokazują się razem publicznie - wyjątek zrobili dla Radia Maryja - pojawili się razem na Jasnej Górze.

Internauci pełni jadu

Pod wpisem od razu pojawiły się nawiązania dot. zgodności poglądów o kobietach Czarnka z tym, co prezentuje jego małżonka.

Komentujący pytali o reprezentowanie przez nową Panią Doktor cnót niewieścich, o których chętnie wypowiadał się minister edukacji.

Katarzyna Czarnek prezentuje jednak model bliski temu, w co wierzy jej mąż - najpierw rodzina, potem kariera.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: