wtv.pl
Adam Niedzielski po raz kolejny poruszył kwestię tego, jak wyglądać będą najbliższe święta

Piotr Molecki/East News

Niedzielski o Wielkanocy: Będę nawoływał do spędzenia świąt w domu

15 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Chociaż wiele osób miało nadzieję, że tegoroczne święta spędzone zostaną w licznym gronie, to kolejne wypowiedzi Adama Niedzielskiego i medycznych ekspertów coraz bardziej pozbawiają ten scenariusz realności. Po raz kolejny szef Ministerstwa

  • Adam Niedzielski zdecydował się po raz kolejny wypowiedzieć na temat zbliżających się świąt

  • Szef Ministerstwa Zdrowia nie ustaje w informowaniu, że tegoroczna Wielkanoc również nie będzie czasem, by tłumnie gromadzić rodzinę oraz przyjaciół

  • W czasie rozmowy w Radiu Zet przyznał również, że decyzje dotyczące okresu świąt Wielkanocy rządzący ogłoszą najprawdopodobniej w końcowej części tygodnia

Zeszłoroczne Święta Wielkanocne były pierwszymi, które musieliśmy przeżyć w zupełnie nowy sposób. Niestety wszystko wskazuje na to, że historia się powtórzy.

Adam Niedzielski poruszył kwestię świąt w czasie rozmowy na antenie Radia Zet. Niestety prognozy oraz tezy stawiane przez ministra jasno pokazują, że na spotkania w szerokim gronie raczej nie ma co liczyć.

Adam Niedzielski w Radiu Zet mówi o nadchodzących świętach

To nie pierwsza wypowiedź ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dotycząca nadchodzących świąt. Polacy coraz częściej pytają o to, jak spędzą zbliżającą się Wielkanoc.

Jak do tej pory rządzący nie zdecydowali się na ujawnienie jakichkolwiek zaleceń, które zaczną obowiązywać niedługo. Spora część społeczeństwa obawia się, że rząd ponownie wprowadzi lockdown, mający ograniczyć mobilność na terenie całego kraju.

- W tym tygodniu planujemy ogłosić sposób regulowania obostrzeń, żeby objąć nimi okres świąt. W okolicach środy lub czwartku taka decyzja zostanie podjęta. Nie ma jednak dobrych rokowań. [...] Nie łudźmy się, że w perspektywie 2,5 tygodnia sytuacja może się drastycznie poprawić - przekazywał w czasie audycji „Gość Radia Zet” Adam Niedzielski.

Okazuje się, że tegoroczne święta obarczone są jeszcze większym ryzykiem, gdyż zdaniem szefa resortu zdrowia „poziom zdyscyplinowania obywateli jest zdecydowanie mniejszy niż w zeszłym roku”.

Jasny apel ministra zdrowia na okres świąt

- Będę nawoływał do spędzenia świąt w domu. Możemy jednak grono osób spędzających święta poszerzyć o osoby zaszczepione - przekazywał w rozmowie w Radiu Zet Adam Niedzielski.

Warto przypomnieć, że szef Ministerstwa Zdrowia gościł także na antenie Radia Maryja. Również tam zapytany został o święta, które w planach wielu były już wolne od pandemii koronawirusa.

W „Rozmowach niedokończonych” nadanych w radiu Tadeusza Rydzyka Adam Niedzielski nie miał zamiaru obiecywać, że wierni będą mogli tłumnie gromadzić się w kościołach, czy licznie zasiąść przy stołach.

Narracja w tym temacie wydaje się spójna: nie ma co liczyć na zniesienie obostrzeń na Wielkanoc

- Te święta wielkanocne prawdopodobnie będziemy musieli spędzić, podobnie jak i poprzednią Wielkanoc. [...] Ograniczmy się do najbliższej rodziny, domowników. Nie będziemy mogli się spotkać w większym gronie - powiedział w Radiu Maryja minister Adam Niedzielski (więcej na ten temat przeczytać można >TUTAJ<).

Źródło: Radio Zet / Radio Maryja

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

undefined

Podobne artykuły

(screen) Kancelaria Premiera

Polityka

Mateusz Morawiecki zorganizował konferencję z samego rana. Tematem bezpieczeństwo drogowe

Czytaj więcej >

Polityka

Ekspert TVP o Donaldzie Tusku: Nie ma tego genu polskiego

Czytaj więcej >

Polityka

Znamienne słowa Donalda Tuska z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. "Nie wolno ci zwątpić w wolność"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Początek końca Zjednoczonej Prawicy? Gowin nic nie wiedział o lex TVN

Czytaj więcej >

Polityka

Babcia Kasia spotkała się na światłach z Antonim Macierewiczem. Do sieci trafiło zdjęcie

Czytaj więcej >

Polityka

"Wiadomości" TVP odpowiedziały na materiał "Faktów". Padły poważne zarzuty

Czytaj więcej >