wtv.pl > Polska > Adam Niedzielski zapowiedział, jak najpewniej będzie wyglądała tegoroczna Wielkanoc
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:15

Adam Niedzielski zapowiedział, jak najpewniej będzie wyglądała tegoroczna Wielkanoc

Adam Niedzielski zdradził informacje dotyczące świąt Wielkanocy
Unsplash.com/mikbutcher
  • Adam Niedzielski był gościem audycji „Rozmowy niedokończone” w Radiu Maryja

  • Minister zdrowia przekazał, że wszystko wskazuje na to, że tegoroczna Wielkanoc będzie wyglądała analogicznie do poprzednich „pandemicznych świąt”

  • Według naszych prognoz apogeum zachorowań ma nastąpić na przełomie marca i kwietnia” powiedział Adam Niedzielski, podkreślając argument stojący za skromnym obchodzeniem Wielkanocy

Nie jest wiadome, kiedy dowiemy się jakie plany w stosunku do Wielkanocy mają rządzący. Szef resortu zdrowia, minister Adam Niedzielski zdecydował się jednak na antenie Radia Maryja uchylić rąbka tajemnicy.

Jak będzie w tym roku wyglądała Wielkanoc? Niestety wszystko wskazuje na to, że będą to kolejne święta spędzane przez Polki i Polaków w zdecydowanie węższym gronie.

Adam Niedzielski mówił w Radiu Maryja o Wielkanocy

Spora część osób liczyła, że Wielkanoc 2021 będzie już świętem, które ponownie będziemy mogli spędzać w gronie rodziny i przyjaciół. Prognozy na nadchodzące tygodnie sprawiają, że powoli optymizm w tej kwestii zanika.

Sporą dozę realizmu w toczącej się obecnie dyskusji dorzucił minister Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia był gościem Radia Maryja. W czasie audycji „Rozmowy niedokończone” postanowił wprost przekazać swoje przewidywania dotyczące Wielkanocy.

- Te święta wielkanocne prawdopodobnie będziemy musieli spędzić, podobnie jak i poprzednią Wielkanoc - ograniczając się do najbliższej rodziny, do domowników - powiedział otwarcie minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Według naszych prognoz apogeum zachorowań ma nastąpić na przełomie marca i kwietnia. Święta wielkanocne są w tym roku na początku kwietnia, więc mam nadzieje, że spędzimy je już, mając za sobą te najwyższa falę zachorowań - kontynuował na antenie rozgłośni Radia Maryja Adam Niedzielski.

- Te święta najbliższe będziemy musieli spędzić tak jak Boże Narodzenie [...]. Ograniczmy się do najbliższej rodziny, domowników. Nie będziemy mogli się spotkać w większym gronie, do czego jesteśmy przyzwyczajeni - dodawał szef resortu zdrowia w „Rozmowach niedokończonych”.

To nie pierwsza taka opinia

Chociaż grupa osób wciąż wierzących, że zaostrzone ponownie obostrzenia przynoszą efekty i nie będzie konieczne powstrzymywanie się od spotkań z dalszymi członkami rodziny, to podobną opinię na temat najbliższej Wielkanocy przekazał jakiś czas temu dr Artur Zaczyński.

Jeszcze na początku marca w czasie swojej wizyty w RMF FM w rozmowie z Robertem Mazurkiem, pełniący funkcję szefa szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym nie miał złudzeń. Wprost mówił o tym, że należy pogodzić się z tym, że sytuacja pandemiczna nie będzie pozwalała na zdjęcie obostrzeń.

Dr Artur Zaczyński na pytanie, jak Polacy będą w tym roku obchodzić Wielkanoc, jasno stwierdził, iż „tak samo, jak w zeszłym roku”. Dodatkowo nie jest wykluczone, że restrykcje dotyczące mobilności ulegną zaostrzeniu na terenie całego kraju (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Źródło: Radio Maryja / RMF FM

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane