wtv.pl > Polska > Śmierć trzyosobowej rodziny w Borowcach. 52-letni Jacek Jaworek poszukiwany
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:18

Śmierć trzyosobowej rodziny w Borowcach. 52-letni Jacek Jaworek poszukiwany

śląsk - poszukiwany
Policja w Częstochowie

W Borowcach pod Częstochową policjanci znaleźli zwłoki trzyosobowej rodziny. 17-latek i jego 44-letni rodzice mieli zginąć od strzałów z broni palnej. Policja poszukuje 52-letniego Jacka Jaworka, podejrzanego o morderstwo członka rodziny.

Zgłoszenie o awanturze w domu jednorodzinnym w miejscowości Borowce wpłynęło do policjantów tuż przed godziną 1 w nocy z piątku na sobotę.

Na miejscu zdarzenia znaleziono ciała trzech osób: 44-letniego mężczyzny, jego żony oraz ich 17-letniego syna – przekazała PAP częstochowska policja.

Borowce. Tragedia trzyosobowej rodziny

Według wstępnych ustaleń śledczych ofiary poniosły śmierć w wyniku ran postrzałowych. Nieoficjalna wersja wydarzeń zakłada, że sprawca zamordował domowników w wyniku sprzeczki.

W chwili zabójstwa w domu przebywał również młodszy syn pary. 13-latek uciekł jednak z mieszkania i znalazł schronienie u rodziny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Po zabójstwie domniemany sprawca morderstwa opuścił dom. Częstochowscy policjanci poszukują podejrzanego w sprawie 52-letniego Jacka Jaworka.

Akcja poszukiwawcza prowadzona jest w oparciu o polecenie wystosowane przez Prokuraturę Rejonową w Myszkowie – poinformowała policja na oficjalnej stronie internetowej.

W akcję zaangażowano kilkudziesięciu mundurowych, drona, a także policyjny śmigłowiec. Jacka Jaworka poszukują też psy tropiące.

Policja prosi o pomoc

Ostrzeżenie w związku z przebywaniem na wolności domniemanego mordercy rodziny wystosowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Policja opublikowała wizerunek podejrzewanego o morderstwo 52-latka.

>
>

zdjęcia: Policja

Służby proszą o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu Jacka Jaworka. Wszystkie osoby mogące pomóc w prowadzonych czynnościach proszone są o natychmiastowy kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55. Zgłoszenia można dokonać również pod numerem alarmowym 112.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: PAP, Policja.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Materiały policyjne