wtv.pl > Pogoda > Paraliż na kolei. Skutki nawałnicy widać w całej Polsce
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:18

Paraliż na kolei. Skutki nawałnicy widać w całej Polsce

Nawałnice czasowo utrudniły ruch pociągów PKP
(zdjęcie ilustracyjne) Wojciech Artyniew/East News

Złe warunki atmosferyczne zatrzymały kolej. Stoją pociągi - niektóre z nich opóźnione są nawet po kilka godzin. Pasażerowie muszą pilnie słuchać komunikatów stacyjnych - na większych stacjach pociągi mogą podjeżdżać na inne perony.

Oczekiwanie trwa godzinami. Awarie dotyczą głównie woj. łódzkiego, śląskiego, opolskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

Potężne awarie pociągów. Wszystko stoi

Przez Polskę przetoczyły się dziś potężne nawałnice. Ich skutki widoczne były gołym okiem w miastach, ale również na trasach pociągów - powalone drzewa i gałęzie stały się problemami na wielu trasach.

Opóźnienia zaczęły występować od początku dnia i trwają nadal. Niektóre pociągi, jak Fredro jadący z Warszawy do Wrocławia zaliczyły nawet 195 minut opóźnienia, dwugodzinne opóźnienie miał za to Witkacy na trasie z Gdyni Głównej do Zakopanego.

Utrudnienia widoczne są m.in. na węźle pomiędzy Łodzią a Tomaszowem Mazowieckim oraz pomiędzy Opolem i Brzegiem.

Przy większości dalekobieżnych pociągów jadących przez południe Polski występują opóźnienia sięgające od pół do nawet półtorej godziny.

Konduktorzy nie muszą nawet prosić o przytrzymywanie pociągów na przesiadki, bo te najczęściej też są opóźnione.

Pasażerowie muszą być uważni. Zmiany na dworcach

Opóźnienia pociągów wiążą się ze zmianą ruchu na dworcach - pasażerowie powinni być gotowi na ewentualne zmiany w przyjazdach ich pociągów na konkretne perony.

Wśród podróżnych była również posłanka Lewicy, Pola Matysiak, promująca jazdę środkami komunikacji publicznej. Jak zaznaczyła, na szczęście udało jej się niedługo po zrobieniu zdjęcia wsiąść do pociągu. Niektórzy na swoje przejazdy muszą wciąż czekać.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) Wojciech Artyniew/East News

Powiązane