wtv.pl
Na antenie TVP Info przekonywano, że powodem katastrofy smoleńskiej musiał być zamach.

Screen pochodzi z programu TVP Info

Sakiewicz wygłosił swoją teorię o Smoleńsku w TVP Info. Prowadząca nie przerywała

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Na antenie TVP Info przekonywano, że powodem katastrofy smoleńskiej musiał być zamach. Zdaniem Tomasza Sakiewicza, który wygłosił swoje teorie w programie "Info dzień", zarówno prezydent, jak i cała delegacja zostali zabici na ter

Na antenie Telewizji Polskiej ochoczo komentowany jest film dokumentalny autorstwa Ewy Stankiewicz, w którym zapewniano, że powodem katastrofy lecącego do Smoleńska samolotu Tu-154 miał być wybuch.

Narrację, według której lecąca na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej delegacja została zamordowana na terenie Rosji, powielił również goszczący w programie "Info dzień" Tomasz Sakiewicz.

Warto zaznaczyć, że redaktor naczelny "Gazety Polskiej" jest zwyczajowym gościem TVP Info. Regularnie występuje również w roli eksperta w materiałach "Wiadomości".

Sakiewicz w TVP Info: Nie ma słów, żeby określić taki upadek człowieczeństwa

Nawiązując do produkcji "Stan zagrożenia", Tomasz Sakiewicz wskazał, że "człowiek rozumny" nie powinien mieć żadnych wątpliwości co do tego, że polscy dostojnicy państwowi zostali zabici na terytorium Rosji.

Naczelny "Gazety Polskiej" mówił o dwóch eksplozjach, po czym wspomniał, że rząd Donalda Tuska oddał prowadzenie śledztwa rosyjskiej ekipie. Wspomniał przy tym "doskonałą zabawę" polityków PO, nawiązując do kontrowersyjnych zdjęć Ewy Kopacz, które w minionych dniach obiegły media.

Komentując zachowanie ekipy Tuska, Sakiewicz wskazał, że nie znajduje słów na opisanie "upadku społeczeństwa" zaprezentowanego przez opozycję.

W skali kulturalnych ludzi nie ma takich słów – przekonywał naczelny prawicowej gazety. Wspominał przy tym m.in. rzekomą profanację zwłok i "świetną zabawę w prosektorium przy innych środkach niż kawa".

Trwający długie minuty wywód dziennikarza nie został przerwany przez prowadzącą rozmowę dziennikarkę TVP Info.

Sakiewicz skomentował sprawę również w mediach społecznościowych, powołując się choćby na "raporty" prowadzonej przez Antoniego Macierewicza podkomisji smoleńskiej.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: TVP Info / Twitter

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

TV

Pokaz absurdalnych pasków w TVP Info. "Klęska" i "(d)efekt Tuska"

Czytaj więcej >

TV

Zdaniem dziennikarza TVP3 Opole wegetarianizm prowadzi do homoseksualizmu. Skandaliczny wpis obiega sieć

Czytaj więcej >
Tusk w TVP Info

TV

TVP komentowało wystąpienie Donalda Tuska w Płońsku. Seria krytycznych pasków

Czytaj więcej >

TV

TVN w starciu z Radiem Maryja. "Sąd prawomocnie oddalił powództwo"

Czytaj więcej >
Maciej Stuhr

TV

W programie TVP skomentowano słowa Macieja Stuhra o Polakach: "Jojczenie dwunasto-trzynastolatki, takiej gimnazjalistki"

Czytaj więcej >
Monika Olejnik i Jarosław Kaczyński

TV

Monika Olejnik zdradziła o co zapytałaby Jarosława Kaczyńskiego, gdyby miała okazję rozmowy z wicepremierem. Intrygujące spostrzeżenie dziennikarki

Czytaj więcej >