wtv.pl
W filmie "Stan zagrożenia" pojawiły się zdjęcia Ewy Kopacz, które w politykach rządowych wywołują oburzenie.

TWITTER/PATRYK JAKI

Ujawniono zdjęcie Ewy Kopacz po katastrofie smoleńskiej. Pozuje przy ciele ofiary

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W poświęconym katastrofie smoleńskiej filmie Ewy Stankiewicz "Stan zagrożenia", który w niedzielę miał swoją premierę w TVP1, znalazły się zdjęcia Ewy Kopacz z moskiewskiego prosektorium. Politycy PiS zareagowali na nie oburzeni

Katastrofa smoleńska miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku. Pod Smoleńskiem rozbił się wtedy samolot Tu-154M z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego żoną Marią oraz delegacją polskich polityków, urzędników, wojskowych i duchownych lecących na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Wszyscy zginęli.

W niedzielę wieczorem wielokrotnie przekładaną premierę w TVP1 miał film dokumentalny Ewy Stankiewicz pod tytułem "Stan zagrożenia" poświęcony katastrofie smoleńskiej.  Zgodnie z zapowiedziami film miał przedstawiać nieznane fakty na temat katastrofy oraz dowody na to, że na pokładzie Tu-154M doszło do wybuchu.

- Do 6 razy sztuka. Film czeka rok. Jak widać o Smoleńsku im później, tym lepiej. TVP Polonia 19.04 o godz. 22.35, powtórka 4.45 oraz 20.04 o 14.18 Nie będzie dostępny w sieci - pisała dziennikarka na Twitterze.

Po emisji filmu okazało się, że uwagę części polityków rządowych przykuły przede wszystkim upublicznione w nim zdjęcia przedstawiające uśmiechniętą ówczesną minister zdrowia Ewę Kopacz znajdującą się rzekomo w moskiewskim prosektorium

Patryk Jaki: słodkie foto z moskiewskiego prosektorium

- Dziś ujawnione w filmie E. Stankiewicz słodkie foto z moskiewskiego prosektorium z ciałem ofiary katastrofy smoleńskiej. Brakuje słów - napisał w związku z tym europarlamentarzysta Patryk Jaki.

[EMBED-2684]

W podobnym tonie wypowiadali się także inni politycy związani ze Zjednoczoną Prawicą. - Jestem zszokowany tymi zdjęciami. Ci ludzie nigdy nie mogą powrócić do władzy - mówił w studiu TVP cytowany przez Wirtualną Polskę europoseł PiS Dominik Tarczyński.

- Zdjęcia uśmiechniętej premier Kopacz, gdy mieszano i zamieniano ciała, przerażają. #StanZagrozenia - czytamy we wpisie posła PiS Kazimierza Smolińskiego.

[EMBED-2686]

Jak podaje Wirtualna Polska, z dystansem do ujawnionych w filmie Ewy Stankiewicz zdjęć podszedł za to zaproszony do studia TVP poseł Lewicy Maciej Gdula, apelując o powstrzymanie się od osądu do czasu wyjaśnienia pochodzenia fotografii.

Z kolei poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba zasugerował, że film - wbrew zapowiedziom nie przynosząc dowodów na zamach w Smoleńsku - braki merytoryczne rekompensuje niestosownym i nieetycznym wykorzystywaniem obrazów i zdjęć.

- Miał szokować obrazem. Przekroczeniem etycznych granic twórców. Ich brakiem elementarnej empatii. Otwarte trumny. Prosektorium. Czy kolejny pokaże ekshumacje Macierewicza bez zgody rodzin ofiar? Czas powiedzieć: Dość! - czytamy we wpisie Szczerby na Twitterze.

[EMBED-2685]

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter / Patryk Jaki - MEP, Wirtualna Polska

Julian Bakuła

Redaktor WTV

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Polska

W wypadku pod Zieloną Górą zginął 21-letni piłkarz. Klub żegna swojego zawodnika

Czytaj więcej >
Udzial pary prezydenckiej w uroczystosci rozpoczecia roku szkolnego 2021/2022 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieza Jana Pawla II w Kruszewie.

Polska

Psycholog opowiada o powrocie do nauki stacjonarnej. Co czuje młodzież po pierwszych tygodniach szkoły?

Czytaj więcej >
Lubuska Policja

Polska

Nowe fakty ws. wypadku pod Zieloną Górą. Policja zamieściła zdjęcia

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał ustawę regulującą działania zwierząt w służbach mundurowych

Polska

27 grudnia może stać się świętem państwowym. Prezydent skierował projekt ustawy do Sejmu

Czytaj więcej >
Pxhere CC0

Polska

Szostaki. Nie żyje 28 latek, stężenie alkoholu we krwi zaskoczyło medyków

Czytaj więcej >
Pixabay/jozefbabij

Polska

Mandat na grzybobraniu. Niektórzy narażają się na karę rzędu 5 tys. zł

Czytaj więcej >