wtv.pl > Polityka > Czarnecki ofiarował Kaczyńskiemu nietypowy podarek. Prezes PiS wyglądał na zachwyconego
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:09

Czarnecki ofiarował Kaczyńskiemu nietypowy podarek. Prezes PiS wyglądał na zachwyconego

Kaczyński
Piotr Molecki/East News

Ryszard Czarnecki ofiarował w poniedziałek prezesowi PiS piłkę z podpisami zawodników drużyny siatkarskiej Jastrzębskiego Węgla. Zdradził też w rozmowie z "Faktem", że Jarosław Kaczyński jest wielkim fanem sportu, w tym piłki siatkowej.

Od tej strony wicepremiera z pewnością znało niewielu.

Prezent dla Kaczyńskiego

Na Twitterze Ryszarda Czarneckiego pojawiły się jego wspólne fotografie z Jarosławem Kaczyńskim. Okazało się, że okazja była to nie byle jaka, bo europoseł ofiarowywał prezesowi PiS wyjątkowy podarek.

Na zdjęciach widzimy, jak wicepremier trzyma w dłoniach piłkę siatkową z podpisami. To autografy zawodników drużyny Jastrzębskiego Węgla, która zdobyła w tym roku złoty medal Mistrzostw Polski.

- Długa i poważna rozmowa o polskim sporcie, a w szczególności o polskiej siatkówce. O ćwierćfinale ME z Rosją też - napisał w mediach społecznościowych Czarnecki.

Na fotografiach widoczna jest wyraźna ekscytacja Jarosława Kaczyńskiego prezentem, który otrzymał. W rozmowie z "Faktem" europoseł zdradził dlaczego podarek okazał się wyjątkowo udany.

Prezes PiS - fan siatkówki

O tym, że Jarosław Kaczyński jest fanem rodeo, wiedzieliśmy wszyscy. Niewielu zdawało sobie jednak z pewnością sprawę z tego, że to nie jedyny rodzaj sportu, którym pasjonuje się wicepremier. Jak się okazuje, prezes uwielbia również siatkówkę oraz inne dyscypliny.

- Pamięta wyniki parę lat wstecz i na bieżąco śledzi mecze - wyjaśnił w rozmowie z "Faktem" Ryszard Czarnecki. - Ci, którzy go z tej strony nie znają, mogą być zaskoczeni - dodał.

Nie dziwi zatem, że piłka z autografami doskonałej polskiej drużyny w tej dziedzinie wywołała tak wielkie wrażenie na polityku.

- To chyba najsłynniejsza piłka w Polsce, bo wiele osób mnie o nią pyta, nawet na ulicy - zdradził europoseł Czarnecki. - Piłkę dostałem od Adama Gorola, prezesa klubu, który jest mistrzem Polski w piłce siatkowej mężczyzn, czyli Jastrzębskiego Węgla - wyjaśnił.

Sam darczyńca również jest wielkim fanem sportu. Jego zaangażowanie skłoniło go do kandydowania na szefa Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: fakt.pl, wtv.pl

Powiązane