wtv.pl > Świat > Ruszają studia "JP2 Studies". Wiadomo, jakie będą prowadzone tam zajęcia
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:47

Ruszają studia "JP2 Studies". Wiadomo, jakie będą prowadzone tam zajęcia

jan paweł ii - rzym
AFP/EAST NEWS

Jeszcze w tym roku na Papieskim Uniwersytecie Św. Tomasza z Akwinu w Rzymie uruchomione zostaną Studia Janopawłowe. Roczne "JP2 Studies" to inicjatywa powstałego przed rokiem Instytutu Kultury św. Jana Pawła II.

Inicjatorzy studiów poświęconych Janowi Pawłowi II podkreślili, że w gronie wykładowców znajdą się "intelektualiści światowego formatu", podaje polsatnews.pl.

Rekrutacja na JP2 Studies ruszy już 18 maja. Data nie jest bynajmniej przypadkowa. We wtorek obchodzona będzie bowiem 101. rocznica narodzin Karola Wojtyły.

Zapisy zakończą się w trzecim tygodniu września bieżącego roku. Jednocześnie zaznaczono, że w sierpniu zamknięte będą wszystkie biura uniwersyteckie.

Ruszają studia poświęcone Janowi Pawłowi II

Utworzenie rocznych studiów poświęconych papieżowi Polakowi to kolejna inicjatywa uruchomionego w setną rocznicę urodzin przyszłej głowy Kościoła katolickiego Instytutu Kultury św. Jana Pawła II.

Celem instytucji powstałej w Rzymie jest spojrzenie na współczesne wyzwania przez pryzmat intelektualnego dziedzictwa papieża, podaje wspomniany portal.

W minionym roku akademickim uruchomiono wykłady otwarte zatytułowane jako JP2 Lectures. Ich sukces zachęcił organizatorów do pójścia o krok dalej.

Studia określano jako szansę na "życiową przygodę" dla studentów. Wskazano przy tym na uznanych wykładowców, prestiż uczelni, a także możliwość poznania Rzymu.

Oferta skierowana jest do osób z całego świata, zarówno duchownych, jak i świeckich. Zajęcia prowadzone będą w języku angielskim.

Studia obejmować będą dwa semestry, na które złoży się 230 godzin wykładowych. Kursy dotyczyć będą m.in. rozwijania wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II, a także na najważniejszych składowych jego nauk.

Zajęcia ruszą w październiku, w roku akademickim 2021/2022.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Polsat News