wtv.pl > Polska > Rok szkolny 2021/2022: pod koniec września większość szkół pracuje w trybie stacjonarnym
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:13

Rok szkolny 2021/2022: pod koniec września większość szkół pracuje w trybie stacjonarnym

Resort edukacji opublikował dane dotyczące trybu pracy poszczególnych szkół w Polsce
Piotr Molecki/East News

- Jestem przekonany, że ta nauka będzie w całości stacjonarna - mówił pod koniec sierpnia Przemysław Czarnek. Dane Ministerstwa Edukacji i Nauki dotyczące trybu pracy szkół w całej Polsce pokazują, że nadzieje ministra się spełniają. We wtorek w trybie stacjonarnym pracowało 99,9 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego w trybie hybrydowym. W przypadku innych szkół liczby są bardzo podobne.

Plan Przemysława Czarnka dotyczące roku szkolnego 2021/2022 na ten moment pokrywa się z rzeczywistością i decyzjami kolejnych dyrektorów szkół w związku z rozwijaniem się IV fali koronawriusa.

- Funkcjonowanie szkół podstawowych - 99,3 proc. prowadzi zajęcia szkolne w trybie stacjonarnym - przekazał resort edukacji we wtorek 21 września.

Przedszkola, podstawówki i szkoły średnie w większości pracują w trybie stacjonarnym

Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego 2021/2022 Przemysław Czarnek deklarował, że w szkołach w całej Polsce będzie prowadzony nacisk na nauczanie stacjonarne. Szef MEiN wskazywał jednocześnie, że w resorcie nie ma planów dzielenia uczniów na zaszczepionych i nie.

Jak po niemal całym miesiącu nauki wygląda sytuacja epidemiologiczna w placówkach oświaty? Dane zebrane przez kuratorów MEiN opublikował we wtorek.

Przedszkola, podstawówki oraz szkoły średnie w większości przypadków pracują w trybie stacjonarnym.

W trybie całkowicie zdalnym pracują w Polsce dwa przedszkola oraz dwie szkoły podstawowe. Żadna szkoła ponadpodstawowa nie miała konieczności zawieszenia swoich zajęć stacjonarnych dla wszystkich uczęszczających do nich uczniów.

Sporo szkół zdecydowało się na tryb hybrydowy

Zakażenia w poszczególnych klasach oraz szkołach nie są jednak rzadkością. W związku z informacjami na temat potwierdzonych wyników dodatnich na obecność wirusa SARS-CoV-2 aż 61 szkół ponadpodstawowych pracuje w trybie mieszanym.

Nieco więcej, bo 101 szkół podstawowych, zmuszonych zostało do wysłania części uczniów do domu.

Tryb mieszany wprowadzono również w 20 przedszkolach w całej Polsce. Dane zebrane zostały przez kuratorów oświaty w poszczególnych regionach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

IV fala koronawirusa i nauczanie zdalne

Dane dotyczące trybu nauczania poszczególnych placówek są na bieżąco monitorowane przez resorty - zarówno edukacji, jak i zdrowia. Na ten moment nie pojawiają się informacje mówiące o jakiejkolwiek szansie na odgórne zarządzenie dotyczące powrotu nauczania zdalnego dla szkół w całej Polsce.

We wtorek 21 września Ministerstwo Zdrowia podało, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 711 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej było ich w woj. lubelskim.

- Fakty mówią same za siebie. W przeddzień IV fali pandemii COVID-19 musimy zdać sobie sprawę z tego, jak ważne są szczepienia - powiedział w Sanoku we wtorek minister Adam Niedzielski.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Powiązane