wtv.pl > Polityka > Ministerstwo chce całkowitej nauki stacjonarnej. Nie będzie też dzielenia dzieci pod kątem zaszczepienia
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:16

Ministerstwo chce całkowitej nauki stacjonarnej. Nie będzie też dzielenia dzieci pod kątem zaszczepienia

Przemysław Czarnek zdradza plany resortu na rok szkolny 2021/2022
Piotr Molecki/East News

Przemysław Czarnek stanowczo wskazał, że rok szkolny 2021/2022 ma upłynąć pod znakiem nauki stacjonarnej. Lekcje zdalne nie są w ministerstwie brane pod uwagę nawet w przypadku niezaszczepionych dzieci i młodzieży. - To byłoby niesprawiedliwe i szkodliwe - powiedział minister edukacji.

Minister Przemysław Czarnek odwiedził radiową Jedynkę. W audycji "Sygnały dnia" rozwiał wątpliwości co do planów resortu edukacji względem nadchodzącego roku szkolnego.

- Jestem przekonany, że ta nauka będzie w całości stacjonarna - zadeklarował Przemysław Czarnek.

Rok szkolny 2021/2022 bez nauki zdalnej?

W najnowszym wywiadzie minister edukacji postawił jasno kwestie planów resortu co do rozpoczynającego się za kilka dni roku szkolnego 2021/2022.

Chociaż Przemysław Czarnek wyraża opinie, że dzieci i młodzież wrócą do szkół i będą uczyć się stacjonarnie, to jednocześnie zastrzega, że nie jest pewne, czy całe 10 miesięcy będzie tak wyglądać.

- Możemy przewidzieć kolejne dwa miesiące - wyjaśnił minister w "Sygnałach dnia".

Dodatkowo szef Ministerstwa Edukacji i Nauki odniósł się do krążących plotek, jakoby dzieci oraz młodzież niezaszczepione miały być rozpatrywane w ministerialnych warunkach w inny sposób.

Nie będzie dzielenia na dzieci zaszczepione i niezaszczepione

Nauka zdalna dla niezaszczepionych dzieci i młodzieży? Przemysław Czarnek jednoznacznie odrzuca taką możliwość. Dementuje doniesienia o tym, że w murach MEiN toczą się podobne rozmowy.

- Takich scenariuszy nie przewidujemy, to byłoby niesprawiedliwe i szkodliwe - powiedział minister. Kwestie szczepień nie znikną jednak ze szkół w roku szkolnym 2021/2022.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Szkoły będą mogły orgniazować punkty szczepień

Przemysław Czarnek wyznał, że dyrektorzy szkół otrzymają polecenie dotyczące zebrania deklaracji od rodziców i opiekunów. Dokument dotyczyć będzie tego, czy w szkołach powstawać mają punkty szczepień dla uczniów.

- Zmuszać nie będziemy i dzielić dzieci nie będziemy - jednoznacznie zadeklarował minister, odnosząc się do szczepienia dzieci przeciwko koronawirusowi.

Źródło: wp.pl, polskieradio.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: tvn24.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Powiązane