wtv.pl > Polska > Rodzina uruchomiła zbiórkę pieniędzy dla dzieci 19-letniej Basi
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 08:58

Rodzina uruchomiła zbiórkę pieniędzy dla dzieci 19-letniej Basi

Katowice
Facebook

Basia, która była świadkiem ulicznej bójki, zginęła pod kołami autobusu 31 lipca. 19-latka osierociła dwójkę dzieci. W internecie uruchomiono zbiórkę pieniędzy, aby pomóc im stanąć na nogi po tragedii. Zaangażowanie jest ogromne.

Basia, ofiara tragicznego zdarzenia w Katowicach

Basia i jej narzeczony byli świadkami ulicznej bójki przy przystanku autobusowym w centrum Katowic 31 lipca. Para postanowiła zareagować i próbowała namówić grupkę osób, aby zeszła z ulicy. Wtedy wydarzyła się tragedia.

Z oddali nadciągał autobus. Kierowca pojazdu trąbił na przechodniów, ale ostatecznie potrącił jedną kobietę. Chwilę później pod koła wpadła Basia. Autobus ciągnął jej ciało, a narzeczony z trudem odskoczył na bok.

31-letni kierowca nie zatrzymał się ani na chwilę. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa.

Zbiórka pieniędzy na dzieci Basi

Sobotnia tragedia wstrząsnęła Katowicami, ponieważ młoda Basia, przyszła żona, osierociła dwoje dzieci. W związku z tymi w internecie uruchomiono zbiórkę pieniędzy, aby wesprzeć pociechy (https://zrzutka.pl/utzn8v).

Dotychczas zaangażowały się 424 osoby, które uzbierały w sumie 14 355 zł. Do końca zbiórki pozostało 28 dni. Z uzbieranych pieniędzy rodzina zakupi wieniec, a resztę przekaże dzieciom w trosce o “szczęśliwe dzieciństwo i lepsze, lżejsze jutro”.

W opisie czytamy, że jest to jedyna zbiórka pieniędzy potwierdzona przez rodzinę Basi. Organizatorzy zachęcają, aby wspomóc dzieci choćby symboliczną złotówką.

Dość sporo osób wyraziło także chęć wysłania paczek dla dzieci Basi. Każdy zainteresowany udzieleniem wsparcia jest proszony o kontakt przez Messenger z Karoliną Putą.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: