wtv.pl > Polska > Wielkopolskie: Morderstwo w ogródku działkowym. 26-latka miała dokonać samosądu na 43-letnim mężczyźnie
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:17

Wielkopolskie: Morderstwo w ogródku działkowym. 26-latka miała dokonać samosądu na 43-letnim mężczyźnie

Zabójstwo w Pleszewie
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Morderstwo w ogródku działkowym w Pleszewie. 26-latka usłyszała zarzut zabójstwa 43-letniego mężczyzny ze szczególnym okrucieństwem. Zbrodnia miała być prawdopodobnie samosądem.

W morderstwie uczestniczyły jeszcze dwie inne osoby. Najmłodsza miała zaledwie 17 lat.

Morderstwo na działce

Do zdarzenia doszło w niedzielę 1 sierpnia. Jak ustaliła Gazeta.pl, o godz. 21 policja otrzymała zgłoszenie o zabójstwie 43-letniego mężczyzny w jednym z ogródków działkowych znajdujących się przy ul. Wierzbowej w Pleszewie.

Ofiara to mieszkaniec gminy Pleszew, podobnie jak wszyscy trzej zatrzymani w sprawie: mężczyźni w wieku 17 i 22 lat oraz 26-letnia kobieta.

Po zbadaniu ciała zamordowanego 43-latka śledczy doszli do wniosku, że mężczyzna został zabity z wyjątkowym okrucieństwem. Bito go rękoma i nogami, a także kamieniem i przy użyciu ostrego narzędzia pochodzącego z działki.

Ustalono również, że zbrodnia miała być odwetem za czyn, którego 43-latek dopuścił się tego samego dnia.

Zemsta na agresorze?

Powodem agresji skierowanej przez trzyosobową grupę przeciwko 43-latkowi miało być pobicie, jakiego dopuścił się na swojej 40-letniej konkubinie. Kobieta trafiła do szpitala, choć na własne życzenie wypisała się krótko po swoim przyjęciu.

To właśnie po tym wydarzeniu, do ogródka działkowego przybył 17-letni syn pobitej wraz z dwójką znajomych. Na miejscu młodzi pleszewianie zastali swoją przyszłą ofiarę.

- Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że doszło do wymierzenia sprawiedliwości na własną rękę - przekazał Polskiej Agencji Prasowej prokurator Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

26-letniej kobiecie zarzuca się dokonanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Udział w zbrodni przypisuje się również 22-latkowi oraz 17-latkowi, który wyjątkowo odpowiadać będzie jako osoba dorosła.

Całej trójce grozi kara dożywocia.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: gazeta.pl, wtv.pl zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Tagi: Pleszew